Zamknij

Pjongczang 2018: Bjoergen vs Kalla. Zapowiedź starcia na 10 km stylem dowolnym (lista startowa)

21:00, 14.02.2018 Mateusz Król
Skomentuj

fot. Irek Trawka

Przed Nami kolejny dzień zmagań z biegami narciarskimi w wykonaniu kobiet. Już jutro rywalizacja na 10 km stylem dowolnym. Kandydatek do medali olimpijskich jest wiele, ale na czele wyłaniają się przede wszystkim dwie gwiazdy tej dyscypliny sportu - Marit Bjoergen oraz Charlotte Kalla. 

Już jutro o 7:30 rozpocznie się walka najlepszych biegaczek narciarskich. Na starcie zobaczymy 90 biegaczek z 44 krajów. Zawodniczki wystartują wedle listy startowej, co 30 sekund. Najlepsze z nich pobiegną w środku stawki.

Najpoważniejszą kandydatką do złotego medalu jest Charlotte Kalla, która prezentuje się rewelacyjnie od początku sezonu olimpijskiego. W Pjongczang zwyciężyła w biegu łączonym na 15 kilometrów. Jest w bardzo dobrej formie i należy na nią zwrócić uwagę. Kolejną pretendentką jest Marit Bjoergen, wielka gwiazda biegów narciarskich, która potrafi się mobilizować jak mało kto. W stawce mogą się liczyć także inne norweskie biegaczki między innymi: Heidi Weng, Ingvild Flugstad Oestberg czy Ragnhild Haga. Nie można także zapominać o Amerykankach z Jessicą Diggins na czele. Niespodziankę może sprawić Teresa Stadlober. Swoją szansę ma również Krista Paramkoski, która lepiej czuje się w stylu klasycznym, ale i łyżwą potrafi zaskoczyć.

W biegu wystartują także reprezentantki Polski. Z 31. numerem startowym zaprezentuje się Martyna Galewicz,  35. Sylwia Jaśkowiec oraz z 41. Ewelina Marcisz. Na trasie nie pojawi się Justyna Kowalczyk.

Program:

Czwartek, 15.02.2018:

07:30 - 10 km stylem dowolnym (15:30 czasu lokalnego)

lista startowa

Źródło: Informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%