Sporty zimowe - NA ŻYWO, 13.02.2024: biegi narciarskie, biathlon

18:16, 13.02.2024 .Redakcja Aktualizacja: 18:19, 13.02.2024
Skomentuj Screen - TVP SPORT Screen - TVP SPORT

We wtorek czekają nas emocje w takich konkurencjach jak biegi narciarskie czy biathlon. W dwuboju zimowym panie będą rywalizować o medale w najdłuższym biegu na 15 kilometrów. Zapraszamy Państwa do śledzenia z nami wydarzeń z dnia 13 lutego 2024.

18:00 - BIEGI NARCIARSKIE - Za nami eliminacje sprintu techniką klasyczną mężczyzn. Wyznaczoną przez organizatorów trasę najszybciej pokonał Johannes Hoesflot Klaebo, który minął linię mety z czasem 2:48,03 min. Na drugiej pozycji finiszował lider klasyfikacji sprinterskiej Erik Valnes (+1,74 sek), a na trzeciej Fin Lauri Vuorinen (+2,69 sek). Czwarte miejsce zajął Amerykanin James Clinton Schoonmaker. Problemów z awansem nie miał także lider klasyfikacji generalnej Harald Oestberg Amundsen, który uplasował się na 18. lokacie.

Wyniki eliminacji mężczyzn

17:30 - BIEGI NARCIARSKIE - Zakończyły się eliminacje sprintu stylem klasycznym pań w kanadyjskim Canmore. Po raz kolejny bezkonkurencyjna była w nich Jonna Sundling, która wygrała szóste kwalifikacje z rzędu. Na drugiej pozycji finiszowała Linn Svahn (+2,65 sek), a na trzeciej Szwajcarka Nadine Faehndrich (+2,88 sek). Z dwunastym wynikiem linię mety minęła triumfatorka piątkowego sprintu Kristine Stavaas Skistad, a z czternastym liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Jessie Diggins. Polki nie startowały.