Therese Johaug wygrała bieg na 10 km stylem dowolnym rozgrywany w ramach Pucharu Świata w szwedzkim Falun. Był to jej ostatni indywidualny start w tym cyklu. Drugie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Jonna Sundling, a trzecie Amerykanka Jessie Diggins.
?php>?php>
?php>
Screen Eurosport?php>
Zawody w Falun to ostatni przystanek biegaczy narciarskich w Pucharze Świata w sezonie 2021/22. W sobotę odbyła się rywalizacja na 10 km stylem dowolnym kobiet, która kończyła również zmagania indywidualne. Już wcześniej pewna triumfu w klasyfikacji generalnej była Rosjanka Natalia Nieprajewa.
?php>?php>
Pożegnanie w wielkim stylu?php>
Najlepsza w sobotnim biegu była Therese Johaug. Norweżka już wcześniej zapowiedziała, że sezon 2021/22 będzie ostatnim w jej zawodowej karierze. W swoim pożegnalnym starcie indywidualnym od początku notowała świetne rezultaty i jedynie na początku kroku była w stanie dotrzymywać jej Jonna Sundling. Potem przewaga 33-latki systematycznie rosła, co dało jej 8. w karierze zwycięstwo w Falun.
?php>?php>
Gospodarze mają co świętować?php>
Drugie miejsce w sobotnich zmaganiach wywalczyła Jonna Sundling. Szwedka, która przed własną publicznością spisuje się fantastycznie (najlepsza w piątkowym sprincie) z triumfatorką przegrała 35,9 sek. Podium uzupełniła Jessie Diggins ze stratą 36,3 sek. Amerykanka ma duże powody do radości, gdyż udało jej się utrzymać również drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
?php>W czołówce rywalizacji uplasowały się także: Krista Parmakoski, Ebba Anderson, Kerttu Niskanen, Rosie Brennan, Marte Skaanes oraz Delphine Claudel.
Do zakończenia zmagań w Pucharze Świata w biegach narciarskich w sezonie 2021/22 pozostały jedynie zaplanowane na niedzielę, pierwsze w historii wyścigi sztafet mieszanych (4x5 km i sprinty).
?php>?php>Źródło: informacja własna
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz