Zamknij

Mikst w ramach Raw Air? Jest decyzja

11:55, 19.05.2021 Mateusz Wasiewski
Skomentuj

W przyszłym sezonie już po igrzyskach olimpijskich kibice skoków będą mogli obejrzeć konkurs drużyn mieszanych. Zmagania w mikście znalazły się w kalendarzu Pucharu Świata w czasie trwania Raw Air. Jak się jednak okazuje, rywalizacja w tych zawodach nie będzie się liczyć do klasyfikacji turnieju. 

fot. Wiktoria Wnętkowska

Niedawno w świecie skoków narciarskich dużo emocji wzbudził temat konkursu drużyn mieszanych w ramach norweskiego Raw Air. Wiele osób jasno stwierdziło, iż ta decyzja wiązałaby się z dużą niesprawiedliwością. Niektórzy skoczkowie mogliby bowiem odpaść z walki o wysoką lokatę w klasyfikacji turnieju niezależnie od ich postawy podczas konkursów indywidualnych. Opinie pojawiały się m.in. na Twitterze.

Odświeżyłbym memika o porównaniu TCS do #RawAir, ale ruchy FIS w #skijumping same w sobie są najlepszym żartem ? Mikst na turnieju to kpina. ?? kroczą pod szyldem "equality", równocześnie ustalając regulamin, ktory pozbawia szans w generalce turnieju wiekszosc skoczkow. SZACUN!

- Michał Chmielewski (@chmiielewski) May 18, 2021

Mixt w programie RAW AIR to pomysł powalony. Czyli co, w końcowej walce o zwycięstwo zostanie max 16 skoczków. Realnie 12. I tylko po dwóch z jednego kraju

- Piotr Majchrzak (@MajchrzakP) May 18, 2021

Międzynarodowa Federacja Narciarska na szczęście nie wprowadziła tego pomysłu w życie. Rywalizacja w mikście co prawda zostanie rozegrana, ale nie będzie się liczyć do klasyfikacji Raw Air. Od konkursu drużyn mieszanych rozpoczną się zmagania w Oslo, gdzie zawodnicy przeniosą się po zawodach w Lillehammer.

Źródło: FIS/Twitter

(Mateusz Wasiewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%