Zamknij

Wojciech Gumny kandydatem PZN do Rady FIS

11:47, 06.05.2021 Mateusz Król
Skomentuj

Na początku czerwca narciarski świat czekają ważne wybory. Wówczas poznamy właśnie nowego Prezydenta oraz 16-osobową Radę FIS. Do tego ostatniego organu kandyduje Wojciech Gumny, który reprezentuje Polski Związek Narciarski.

fot. Anna Felska

Cztery osoby postarają się o fotel Prezydenta Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. To Sarah Lewis, Urs Lehmann, Johan Eliasch i Mats Arjes. Wybory odbywają się po tym, jak ustępujący prezydent Gian Franco Kasper postanowił zrezygnować. To zapowiada wielkie zmiany w FIS, bowiem Szwajcar pełni swoją rolę ponad 20 lat.

Z polskiego punktu widzenia ważne będą też wybory do Rady FIS. Wśród 20 kandydatów nie mogła braknąć przedstawiciela Polskiego Związku Narciarskiego. Tym razem zarząd zdecydował się postawić na Wojciecha Gumnego. To obecny wiceprezes PZN ds. organizacyjnych. Od lat przewodniczy komitetowi organizacyjnemu Pucharu Świata w Zakopanem. Wcześniej o miejsce w radzie starali się m.in. Adam Małysz i Apoloniusz Tajner. Ich kandydatury nie uzyskały jednak odpowiedniej liczby głosów, a nasz kraj wciąż pozostaje przez przedstawiciela w tym ważnym ciele FIS.

Prezydent i rada  są wybierani przez członków z prawem głosu Zgromadzenia Ogólnego Kongresu FIS, które składa się z Krajowych Związków Narciarskich. Kadencja wszystkich wybranych osób trwa do 53. Kongresu FIS, zaplanowanego na późną wiosnę 2022 r. A nowy skład zarządu FIS poznamy 4 czerwca 2021 roku.

Źródło: FIS / Informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%