Alpejski PŚ w Alta Badia. Zenhäusern najlepszy w pierwszym slalomie sezonu

14:00, 21.12.2020 Wojciech Nowakowski

Ramon Zenhäusern został zwycięzcą pierwszego w sezonie 2020/2021 slalomu. W Alta Badia Szwajcar stanął na podium obok Manuela Fellera i Marco Schwarza.

Zenhäusern po pierwszym przejeździe zajmował ósme miejsce ze stratą 0,52 s do prowadzącego Włocha Alexa Vinatzera. Słaba jazda rywali sklasyfikowanych przed nim dała mu jednak wygraną, choć w drugiej odsłonie slalomu uzyskał dopiero dziesiąty czas. Lepszy od niego był choćby Filip Zubčić, który w tym sezonie zachwycał już drugimi przejazdami, jednak strata z pierwszego przejazdu oznaczała dla Chorwata dopiero 26. pozycję.

Słabo spisali się liderzy konkurencji technicznych ubiegłego sezonu - Henrik Kristoffersen i Alexis Pinturault zajęli odpowiednio szóste i jedenaste miejsce. Solidny awans zaliczyli nie tylko Feller i Schwarz, którzy jako pierwsi w tym sezonie zajęli Austriacy stanęli na podium konkurencji technicznej, ale też Kristoffer Jakobsen - Szwed z 29. miejsca awansował na 12. lokatę, uzyskując najlepszy czas drugiego przejazdu.

Jedyny reprezentant Polski, Michał Jasiczek ominął jedną z ostatnich bramek pierwszego przejazdu i choć dojechał do mety, przy jego nazwisku pojawiła się adnotacja o dyskwalifikacji. Wśród zawodników, którzy nie ukończyli zawodów, znaleźli się też m.in. Lucas Braathen czy Žan Kranjec.

Okazja do powtórki wyniku dla tych, którzy zachwycili, tudzież do rehabilitacji dla tych, którzy rozczarowali, już jutro podczas zawodów w oddalonej o ok. 90 km na południowy-wschód Madonny di Campiglio.