Zamknij

PŚ w Ruce. Czy ktoś powstrzyma Therese Johaug? (listy startowe)

21:00, 27.11.2020 Marta Grzyb
Skomentuj

Drugiego dnia cyklu Ruka Triple zawodniczki i zawodników czekają biegi dystansowe. Panie będą miały do pokonania 10 kilometrów, z kolei panowie przebiegną o 5 kilometrów więcej. Na starcie obydwu biegów nie zabraknie oczywiście reprezentantów Polski. Czy Monika Skinder ponownie znajdzie się w gronie trzydziestu najlepszych biegaczek?

fot. M. Rudzińska

Pierwszy dzień zmagań w fińskiej Ruce przebiegał pod dyktando zawodników z Półwyspu Skandynawskiego. O ile wśród mężczyzn w czołowej szóstce znaleźli się dwaj biegacze spoza tegoż rejonu Europy, o tyle u pań w finałowym biegu sprinterskim mogliśmy podziwiać jedynie reprezentantki Szwecji i Norwegii. Ostatecznie w zawodach na najkrótszym dystansie tryumfowali Szwedka, Linn Svahn, oraz Norweg, Erik Valnes, którzy jednocześnie zostali pierwszymi liderami klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich 2020/2021.

Sobota to czas na pokazanie pełni swych umiejętności przez sportowców specjalizujących się w biegach dystansowych. Do takowych nie należą zarówno Erik Valnes, jak i Linn Svahn. Dlatego też niespodzianką dużego kalibru byłoby, gdyby ktoś z tej dwójki uplasował się na podium drugich zawodów sezonu. Wśród pań bezdyskusyjną faworytką w rywalizacji na 10 kilometrów stylem klasycznym jest oczywiście Therese Johaug, która wyruszy na trasę jako trzydziesta. Bezpośrednio przed nią na starcie pojawią się inne faworytki: Ebba Andersson (nr 29.), Heidi Weng (nr 28.), Frida Karlsson (nr 27.) czy przedstawicielka gospodarzy, Krista Parmakoski (nr 26.). Aktualna liderka klasyfikacji generalnej wystartuje wystartuje z kolei z numerem 56. Podobnie, jak pierwszego dnia rywalizacji, tak i w sobotę ujrzymy w Finlandii trzy Polki, które pojawią się na trasie z numerami 67-69. O godzinie 11:13:30 swój bieg rozpocznie Monika Skinder, pół minuty później zrobi to Magdalena Kobielusz, kolejne pół - Weronika Kaleta. Łącznie na starcie stanie siedemdziesiąt sześć zawodniczek.

Lista startowa biegu na 10 kilometrów kobiet

Lista startujących wśród mężczyzn jest nieco dłuższa niż w przypadku pań. Liczy ona bowiem osiemdziesiąt sześć nazwisk. W gronie tym nie brakuje postaci, które w poprzednim sezonie elektryzowały kibiców białego szaleństwa. Na trasie liczącej 15 kilometrów ujrzymy zatem między innymi: Johannesa Høsflota Klæbo (nr 64.), Aleksandra Bolszunowa (nr 66.) czy Livo Niskanena z Finlandii (nr 37.). Nie zabraknie także Polaków. Tak jak to miało miejsce w piątek, tak również w sobotę o punkty Pucharu Świata powalczą: Dominik Bury (nr 10.), Kamil Bury (nr 43.), Mateusz Haratyk (nr 53.), Kacper Antolec (nr 76.) oraz Maciej Staręga (81.). Wierzymy, że Biało-Czerwoni dostarczą nam powodów do radości.

Lista startowa biegu na 15 kilometrów mężczyzn

O godzinie 9:40 swe zmagania rozpoczną kobiety. Na 12:45 zaplanowano z kolei rywalizację mężczyzn.

Źródło: informacja własna

(Marta Grzyb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%