Zamknij

Fiński Związek Biathlonu straci należne premie?

09:09, 28.05.2020 Adrian Gerula
Skomentuj

Kaisa Mäkäräinen to najlepsza fińska biathlonistka ostatnich lat (fot: zimbio.com)

Sąd Administracyjny w Helsinkach wydał w środę decyzje w sprawie zażalenia złożonego przez Fiński Związek Biathlonu. Związek zajmujący się dwubojem zimowym nie otrzymał należnego mu przydziału pieniędzy z nadzorującego tamtejszy sport Ministerstwa Edukacji i Kultury w 2018 roku.

Kwota, o którą sądzą się biathlonowi włodarze, to - według serwisu MTV - około 240 tysięcy euro. Początkowo sądzono, że zgłoszenie związku po dotację nastąpiło po wymaganym terminie, już po rozdysponowaniu środków ministerstwa. Sąd Administracyjny orzekł jednak inaczej, co nie zmienia faktu, że utrzymał on decyzję poprzedniej instancji.

 - Wniosek został złożony w terminie, przez Internet. Jego forma techniczna była niemożliwa do natychmiastowego rozpatrzenia przez przyjmujących. Ministerstwo Edukacji nie mogło go rozpatrzyć bez posiadania znacznie bardziej zaawansowanego oprogramowania - wynika z uzasadnienia.

Nie wiadomo jeszcze, czy Fiński Związek Biathlonu ma zamiar się odwoływać do tamtejszego Sądu Najwyższego. W myśl fińskiego prawa działacze mają miesiąc na podjęcie decyzji.

źródło: mtvuutiset.fi

(Adrian Gerula)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%