Zamknij

Sensacyjny zwrot akcji. Kuttin rezygnuje z prowadzenia Francuzów

09:23, 08.05.2020 Mateusz Król Aktualizacja: 09:44, 08.05.2020
Skomentuj

Jeszcze kilka dni temu we Francji panowała radość z powodu zatrudnienia Heinza Kuttina. Teraz austriacki trener powiedział, że rezygnuje. Trójkolorowi skoczkowie pozostają zatem bez głównego szkoleniowca. Nie wiadomo kto obejmie to stanowisko.

Dyrektor sportowy Francuskiego Związku Narciarskiego Jerome Laheurte w rozmowie z gazetą L`Équipe przyznał, że Heinz Kuttin odrzucił propozycję prowadzenia reprezentacji Francji w skokach narciarskich. Powodem ma być oferta z innego, wiodącego kraju w tej dyscyplinie. - Od 12 kwietnia mieliśmy ustną umowę, po czym formalnie wszystko załatwiliśmy. Otrzymał kontrakt i czekaliśmy tylko, aż on go odeśle. Ale potem zadzwonił do mnie w środę [6 maja przyp. red.) i powiedział, że nie zostanie jednak trenerem Francuzów - mówił Laheurte. Kuttin tłumaczył się, że nie mógł odrzucić szansy, jaką dostał od innej reprezentacji, choć nie ujawnił której. - Powiedział, że bardzo mu przykro, że nie mógł odrzucić tej oferty - dodał Francuz.

Francuzi zatem nadal pozostają przez szkoleniowca. Są w trudnej sytuacji, ponieważ już w najbliższy wtorek 12 maja francuska federacja narciarska ma ogłosił składy kadr na sezon 2020/2021. - To dla nas naprawdę szok. Czujemy się po ludzku zdradzeni i trochę zranieni. Ale nic nie możemy zrobić - dodał dyrektor sportowy.

źródło: skispirngen.com

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%