Zamknij

Co dalej z karierą Simona Ammanna? Jest decyzja

15:08, 08.04.2020 Mateusz Wasiewski
Skomentuj

Czterokrotny mistrz olimpijski potwierdził, że kontynuuje karierę. Szwajcar chce skupić się na mistrzostwach globu w Oberstdorfie 2021 oraz igrzyskach olimpijskich w Pekinie 2022. 38-latek do nowego sezonu będzie przygotowywać się jednak nie w grupie narodowej, a kadrze A.

Ammann poprzedni sezon miał nieudany. 38-letni skoczek zakończył go na trzydziestym piątym miejscu w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 81 punktów. Tylko dwa razy plasował się w czołowej dwudziestce zawodów - podczas konkursów w Ruce i Oberstdorfie. Czterokrotny złoty medalista imprezy czterolecia zdecydował jednak kontynuować karierę. - Mam zamiar skakać przez kolejne dwa lata. Skupiam się na dwóch kolejnych ważnych wydarzeniach: mistrzostwach świata w Oberstdorfie w 2021 r., a zwłaszcza zimowych igrzyskach olimpijskich w 2022 roku - przyznał Simon.

Do sezonu Pucharu Świata 2020/2021 Simon Ammann będzie jednak przygotowywać się w kadrze A. W składzie grupy narodowej Szwajcarów znalazł się tylko brązowy medalista mistrzostw świata w Seefeld Killian Peier. W kadrze B są natomiast: Gregor Deschwanden, Andreas Schuler, Dominik Peter, Sandro Hauswirth i Lars Kindlimann. Kadrę C tworzą panie: Rea Kindlimann oraz Emily Torazza.

Źródło: luzernerzeitung.ch/swiss-ski.ch

(Mateusz Wasiewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%