Zamknij

PŚ w Planicy: Sprinty w deszczu dla Jonny Sundling i Lucasa Chanavata

15:26, 21.12.2019 Jarosław Gracka Aktualizacja: 15:31, 21.12.2019
Skomentuj

fot. Patrycja Korczewska

Pod nieobecność Johannesa Hoesflota Klaebo najlepszy w sprincie rozgrywanym w bardzo trudnych, deszczowych warunkach w Planicy najlepsi okazali się Francuz Lucas Chanavat, dla którego było to pierwsze zwycięstwo i Szwedka Jonna Sundling.

Chanavat wyprzedził na podium faworyzowanego Włocha Federico Pellegrino i Norwega Erika Valnesa. Czołową szóstkę uzupełnili drugi z Norwegów Sindre Bjoernstad Skar, drugi Francuz Richard Jouve i trzeci Norweg Haavard Solaas Taugboel. Jak już pisaliśmy wcześniej punktów nie zdobyli Kamil Bury i Maciej Staręga, którzy nie zakwalifikowali się do finału.

Zawody pań przebiegały w dramatycznych okolicznościach i obfitowały w upadki. Już w półfinale wyeliminowało to faworyzowaną Norweżkę Maiken Caspersen Fallę. W finale upadła świetna ostatnio Szwedka Linn Svahn (ostatecznie przybiegła na ostatniej, szóstej pozycji) po kolizji ze swą rodaczką Stiną Nilsson i Amerykanką Sophie Caldwell. Ostatecznie Nilsson przybiegła na drugiej pozycji, a Caldwell na czwartej, zaś między nimi znalazła się sensacyjna dziś Amerykanka Julia Kern, która nigdy wcześniej nie była w pierwszej "10", a dziś pierwszy raz w życiu stanęła na podium.

źródło własne

wyniki wkrótce

 

(Jarosław Gracka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%