Zamknij

PŚ w Whistler: Iwanowa i Repiłow triumfują, Polacy w trzeciej dziesiątce

10:21, 14.12.2019 Adrian Gerula
Skomentuj

fot.tellerreport.com

Zwycięstwami Rosjan, Tatiany Iwanowej i Romana Repiłowa, zakończyły się zmagania jedynek w trzeciej rundzie Pucharu Świata w saneczkarstwie. Na torze w Whistler oglądaliśmy też Polaków, Klaudię Domaradzką i Mateusza Sochowicza.

Iwanowa była najlepsza w obu ślizgach na kanadyjskim torze i jako jedyna w każdym przejeździe przełamywała barierę 38.8 sekundy. 19 setnych sekundy straciła do niej najlepsza Niemka, Julia Berreiter, a na trzecim stopniu podium stanęła kolejna Rosjanka, Wiktoria Demczenko. Klaudia Domaradzka nie zaliczy występu na olimpijskim torze do nadzwyczaj udanych, uplasowała się na 25. miejscu w gromie dwudziestu ośmiu zawodniczek. Kłopoty w pierwszym przejeździe miała też Summer Britcher. Amerykanka pomimo upadku dojechała do mety, ale była ostatnia.

wyniki - jedynki kobiet 

Roman Repiłow zapewnił sobie zwycięstwo bardzo udanym drugim ślizgiem. Najlepszy czas dnia (49.839) pozwolił mu awansować na czoło stawki, pozostawiając za sobą legendę saneczkarstwa, Niemca Felixa Locha. Kolejne podium w sezonie wywalczył trzeci dziś Włoch Dominik Fischnaller, a liderujący po pierwszym przejeździe Johannes Ludwig ukończył zawody na miejscu czwartym. Mateusz Sochowicz po pierwszym ślizgu był szesnasty, jednak spadł na miejsce 22. Jonas Mueller z Austrii, który zwyciężał już dwukrotnie w tym sezonie, tym razem zajął dopiero dziesiątą lokatę.

wyniki - jedynki mężczyzn

W nocy z soboty na niedzielę w Whistler odbędzie się konkurs dwójek, w którym zobaczymy Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego. Tuż po jego zakończeniu saneczkarze i saneczkarki zmierzą się w sprintach.

źródło: informacja własna

 

(Adrian Gerula)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%