Zamknij

PŚ w Soldier Hollow: Francuzi wygrywają sztafetę mieszaną, Polacy zdublowani i zdyskwalifikowani

23:12, 17.02.2019 Adrian Gerula Aktualizacja: 23:32, 17.02.2019
Skomentuj

fot: alchetron.com

Reprezentacja Francji, w składzie której wystąpili dziś Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux, Celia Aymonier i Anais Chevalier, okazała się najlepsza w biegu wieńczącym zawody Pucharu Świata w Soldier Hollow - sztafecie mieszanej. Podium uzupełnili Niemcy i Norwegowie. Polska reprezentacja (Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Monika Hojnisz i Kamila Żuk) została zdublowana podczas drugiej zmiany, a ostatecznie - zdyskwalifikowana.

Podobnie jak w przypadku małej sztafety mieszanej, rywalizację rozpoczęli dziś panowie. Każdy z nich miał do pokonania 7,5 kilometra - i czekały go dwie wizyty na strzelnicy. W trakcie pierwszego strzelania poważniejszą wpadkę zaliczyli jedynie Kazachowie (4 karne rundy) - pozostałe ekipy, w tym Polska, reprezentowana przez Łukasza Szczurka biegły blisko siebie. Drugie strzelanie pogrzebało szansę Polaków na przyzwoity wynik, jakim byłby awans do czołowej dziesiątki zawodów. Dwie karne rundy zepchnęły nas na 18. miejsce. Prowadziła ekipa Francji, z niewielką stratą biegli Niemcy, Norwegowie i Czesi.

Druga zmiana nie przyniosła większych zmian w czołówce (choć Czesi zaczęli nieco więcej tracić), doprowadziła natomiast do rozciągnięcia się stawki. Efektem tego było dublowanie przez czołowe nacje kolejnych drużyn, w tym polskiej ekipy. Grzegorz Guzik najprawdopodobniej nie opuścił trasy w regulaminowy sposób, co było przyczyną dyskwalifikacji.

Reprezentacje Francji i Niemiec oderwały się od norweskiego teamu po tym, jak karną rundę podczas trzeciej zmiany zaliczyła Tiril Eckhoff. W jej ślady poszła Marte Olsbu - przewaga nad kolejnymi drużynami spowodowała jednak utrzymanie trzeciej lokaty przez Norwegów. Francuzi zwyciężyli dzięki perfekcyjnemu strzelaniu Anais Chevalier na ostatniej zmianie - Niemka Vanessa Hinz dobierała z kolei dwa pociski. Strata niemieckiej kadry na mecie wyniosła ostatecznie 13 sekund.

Francuzi zwyciężyli w tej konkurencji po raz ósmy w historii. Ta sztuka więcej razy udawała się jedynie Norwegom.

PEŁNE WYNIKI

Źródło: informacja własna

(Adrian Gerula)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%