Zamknij

PŚ w Soldier Hollow: Mała sztafeta mieszana pada łupem włoskiego duetu

19:04, 17.02.2019 RED Aktualizacja: 19:43, 17.02.2019
Skomentuj

fot. facebook.pl/DoroWierer

Ostatni dzień biathlonowej rywalizacji w Soldier Hollow upływa pod znakiem sztafet mieszanych. Jako pierwsi na trasie pojawili się rywalizujący w pojedynczej sztafecie mieszanej. Polski duet w składzie Kinga Zbylut i Andrzej Nędza-Kubiniec zajął dziewiąte miejsce, co jest najlepszym wynikiem w historii tej konkurencji. 

Nowością w rywalizacji małych sztafet było to, że jako pierwsi na trasie pojawili się mężczyźni, co oznaczało, że finisz będzie należał do pań. Reprezentanci Polski od początku utrzymywali się o kilkadziesiąt sekund od prowadzących ekip, pod koniec pierwszej dziesiątki. Tak dobrą pozycję zawdzięczaliśmy celnemu i szybkiemu strzelaniu. Przez chwilę nasz zespół zajmował nawet szóste miejsce. W sumie polski duet dobrał ledwie cztery naboje, co dało ostatecznie niewiele ponad półtorej minuty straty do zwycięzców.

Dzisiejszymi triumfatorami okazali się Włosi, którzy postawili na najmocniejszy skład w postaciach Dorothei Wierer i Lukasa Hofera. Drugie miejsce przypadło Austrii, a trzecie Francji.

Na uwagę zasługuje postawa ekipy Estonii. Duet Oja - Zahkna zajął ósme miejsce, jednak jeszcze na ostatniej zmianie był na trzecim miejscu. Karna runda na przedostatnim strzelaniu odarła Estończyków ze złudzeń.

Na 22:05 zaplanowano start dużej sztafet mieszanej, w tej rywalizacji również zobaczymy reprezentantów Polski.

Pełne wyniki.

Źródło: Informacje własne

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%