Zamknij

PŚ w Anterselvie: Dublet Niemek na podium, Monika Hojnisz solidnie

13:35, 27.01.2019 RED Aktualizacja: 13:59, 27.01.2019
Skomentuj

fot.: et.wikipedia.org/wiki/Laura_Dahlmeier

Ostatni akcent rywalizacji kobiet we włoskiej Anterselvie padł łupem Niemki Laury Dahlmeier. Dobry występ w dzisiejszym biegu masowym zaliczyła Monika Hojnisz, która ulokowała się w połowie stawki.

Pierwsze strzelanie wykrystalizowało grupę jedenastu zawodniczek na czele biegu. Były to panie, które nie zanotowały pudła. Niestety Monika Hojnisz raz nie trafiła w tarczę i ulokowała się w grupie pościgowej, na 18. lokacie.

Drugi pobyt na strzelnicy w postawie leżąc, nie przyniósł znaczących zmian na czele klasyfikacji. Przewodziła Braisaz, przed Makarainen i Yurlovą-Percht, wszystkie te panie były na tym etapie rywalizacji bezbłędne. Hojnisz również trafiła komplet nabojów w tarczę i przesunęła się na początek drugiej dziesiątki.

Stójka przyniosła potężne przemeblowanie w klasyfikacji biegu. Zawodniczki zgodnie pudłowały i jedynie Niemka Horchler była bezbłędna na tym etapie rywalizacji, jednak była zbyt słaba biegowo, by nawiązać walkę o podium. Kolejne pudło przydarzyło się także reprezentantce Polski. Mimo to Hojnisz utrzymała 12. miejsce.

Ostatnie strzelanie okazało się szczęśliwe dla reprezentantek Niemiec. Na czele pojawiły się Dahlmeier oraz Hinz. Podium uzupełniała młodziutka Marketa Davidova z Czech. Wieńczące dzisiejsze zawody okrążenie okazało się popisem Laury Dahlmeier, która odstawiła pozostałe rywalki. Podium uzupełniły odpowiednio właśnie Davidova wraz z Hinz.

Monika Hojnisz ostatecznie skończyła zawody na 14. lokacie, ze stratą około minuty do zwyciężczyni. Polka trzykrotnie nie trafiła w tarczę. Biegowo nasza reprezentantka była dziś szósta.

Na popołudnie zaplanowano bieg masowy mężczyzn, bez udziału reprezentantów naszego kraju.

Pełna klasyfikacja dzisiejszego biegu.

Źródło: Informacje własne.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%