Zamknij

Koniec sezonu dla Adeline Baud Mugnier po upadku na treningu

19:10, 03.01.2019 Marek Cielec Aktualizacja: 19:24, 03.01.2019
Skomentuj

fot. jmbaud74 / CC BY NC ND

Francuska alpejka Adeline Baud Mugnier może już dokonania na nartach z sezonu 2018/2019 podkreślić grubą kreską i skupić się na kolejnej zimie, a najpierw na rehabilitacji. Specjalizująca się w slalomie i gigancie zawodniczka zerwała w środę na treningu więzadło krzyżowe. Uszkodzone jest również więzadło poboczne lewego kolana. 

W 2017 roku Adeline Mugnier zdobyła na Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz złoty medal w konkurencji drużynowej, mocno przyczyniając się do sukcesu reprezentacji Francji poprzez zwycięstwa w 3 z 4 wyścigów. W tegorocznych Mistrzostwach Świata w Åre nie będzie jednak mogła powalczyć o kolejny medal z powodu kontuzji. Mugnier upadła na wczorajszym treningu, czego wynikiem jest zerwane więzadło krzyżowe i uszkodzone więzadło poboczne w lewym kolanie. Oznacza to koniec sezonu dla Francuski, dla której to już czwarte zerwanie ACL.

Najlepszym wynikiem tej zimy dla Adeline Mugnier było 10. miejsce w slalomie gigancie w Courchevel. Blisko czołowej dziesiątki była także w gigantach w Sölden i Killington (12. miejsce) oraz w slalomie równoległym w Sankt Moritz (12. miejsce).

Źródło: instagram.com/adelinemugnier

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%