Zamknij

Zmarła młoda norweska skoczkini narciarska

13:21, 27.12.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 20:59, 27.12.2018
Skomentuj

fot. Joey Parsons / CC BY ND

Tragiczne wieści docierają do nas z Norwegii. Tamtejszy związek narciarski poinformował dzisiaj, że zmarła skoczkini Thea Sofie Kleven. 

Nie żyje młoda norweska skoczkini narciarska Thea Sofie Kleven. Jak poinformował dzisiaj narciarski związek Norwegów, do śmierci doszło 17 grudnia. Na razie nie wiadomo z jakich powodów. Jak federacja napisała w oświadczeniu, cała rodzina skoków narciarskich połączona jest w bólu. - Nasze myśli łączą się z jej rodziną i bliskimi - czytamy w oświadczeniu wydanym przed Clasa Brede Braathena. - Jednocześnie ważne jest, abyśmy w tym momencie zapewnili potrzebną pomoc jej przyjaciółkom oraz pozostałym członkom reprezentacji. Przeznaczymy specjalne środki na wsparcie ekipie - zapewniono. Dodajmy, że to kolejna śmierć, która dotknęła norweskie środowisko narciarskie w tym roku. Kilka miesięcy przed sezonem zmarły m.in. dwie biegaczki narciarskie - Vibeke Skofterud oraz Ida Eide.

Kleven miała siedemnaście lat. Była uczestniczką programu "Projekt-2022", w którym Norwegowie przygotowują młode talenty do kolejnych igrzysk olimpijskich. W swojej karierze kilkukrotnie znajdowała się w składzie kraju na zawody Pucharu Świata. Nigdy nie awansowała to do konkursu głównego. Raz wygrała zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Źródło: NRK

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%