Zamknij

Saneczkarstwo: Austriacy na czele klasyfikacji PŚ wśród mężczyzn

17:59, 04.12.2018 Mateusz Król
Skomentuj

fot. darkroom.baltimoresun.com/

Drugi weekend zmagań saneczkarzy w ramach Pucharu Świata już za nami. Tym razem rywalizacja odbywała się na torze w Whistler. Jak prezentują się klasyfikacje generalnie po tych zawodach?

W jedynkach kobiet niewiele zmienia się od kilku sezonów. W Whistler trzeci raz tej zimy triumfowała Natalie Geisenberger. Niemka ma zatem na swoim koniec równe trzysta punktów. Za jej plecami niezmiennie zawodniczka, która chyba chce potwierdzić, jaka nacja jest najlepsza w tym sporcie. Julia Taubitz również zza naszej zachodniej granicy ma na koncie 255 punktów. Po kanadyjskim weekend na trzecie miejsce wskoczyła Rosjanka Tatiana Iwanowa, która zgromadziła 160 punktów. Najlepsza z Polek Natalia Wojtuściszyn jest 25., bo zarobiła do tej pory 29 "oczek". Za nią jest Ewa Kuls-Kusyk, która ma na koncie o jeden punkt mniej.

Klasyfikacja generalna - jedynki kobiet

W zawodach jedynek mężczyzn wciąż na czele Austriak Wolfgang Kindl, który wygrał w Whistler drugi raz z rzędu w tym sezonie. Wcześniej najlepszy był w Igls. Sezon rozpoczął jednak od trzeciego miejsca. W sumie ma na swoim koncie 270 punktów. Pięćdziesiąt pięć mniej ma Johannes Ludwig z Niemiec. Czołową trójkę uzupełnia Felix Loch. Trzykrotny mistrz olimpijski w trzech start uzbierał 205 punktów. Maciej Kurowski za oceanem dorzucił do swojego konta 15 "oczek" i ma teraz 30. To pozwala mu zajmować 24. lokatę. Trzy pozycje niżej jest Mateusz Sochowicz, który w Kanadzie nie punktował i wciąż ma łącznie 24 punkty.

Klasyfikacja generalna - jedynki mężczyzn

Thomas Steu/Lorenz Koller przed tygodniem po raz pierwszy w karierze stanęli na podium Pucharu Świata i od razu dwukrotnie wygrali. W Whistler zajęli czwarte miejsce, ale utrzymali się na czele klasyfikacji generalnej. Mają teraz 260 punktów. Toni Eggert/Sascha Benecken z Niemiec mają do nich dwadzieścia punktów starty. Na trzecim miejscu jest rosyjski duet Władysław Jużakow/Jurij Prokorow z liczbą 191 punktów. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli w Kanadzie dwunaste miejsce i zajmują aktualnie jedenastą lokatę. Łącznie Polacy zgromadzili dotychczas 110 punktów.

Klasyfikacja generalna - dwójki mężczyzn

Źródło: informacja własna/fil-luge.org

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%