Zamknij

Thomas Biesemeyer, Resi Stiegler, Stefan Brennsteiner i Manuel Feller i Stefano Gross kontuzjowani podczas igrzysk

19:05, 20.02.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 19:12, 20.02.2018
Skomentuj

fot. Andrea Miola

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang to impreza, z której niektórzy przywiozą medale, inni wspaniałe wspomnienia, jeszcze inni rozczarowanie słabymi występami, a część sportowców także kontuzje. Do tej ostatniej kategorii zaliczają się alpejczycy Resi Stiegler i Thomas Biesemeyer z USA, a także Austriak Stefan Brennsteiner. Drobne urazy mają także Manuel Feller i Stefano Gross, jednak istnieje szansa, że wystąpią oni w czwartkowym slalomie. 

Slalom gigant mężczyzn w Yongpyong był bardzo pechowy dla Stefana Brennsteinera z dwóch powodów. W drugim przejeździe Austriak jechał rewelacyjnie. Biorąc pod uwagę tylko drugi przejazd, na pierwszych trzech odcinkach był najszybszy. Jadąc tak skutecznie do końca, mógłby myśleć o miejscu w okolicach podium. Jednak zamiast życiowego wyniku, Brennsteinerowi przydarzył się upadek. O tym przykrym zdarzeniu jeszcze przez jakiś czas austriackiemu alpejczykowi będzie przypominać kontuzja, z którą musi się teraz zmierzyć. Okazało się, że Brennsteiner zerwał więzadło krzyżowe przednie. Przeszedł on już operację w Innsbrucku i czeka go teraz rehabilitacja. Jeśli wszystko pójdzie bez problemów to będzie mógł wrócić do startów na początku przyszłego sezonu.

Igrzyska w Pjongczang zakończyły się też niezbyt przyjemnie dla Resi Stiegler. Amerykanka startowała w dwóch konkurencjach - slalomie gigancie i slalomie. W gigancie zajęła 36. miejsce, natomiast w slalomie upadła i zsunęła się w dół stoku. Wciąż brakuje szczegółowych informacji na temat zdrowia Stiegler, natomiast wiadomo, że na razie porusza się o kulach razem z kolegą z reprezentacji USA Thomasem Biesemeyerem.

Thomas Biesemeyer pojechał do Pjongczang z zamiarem startu w konkurencjach szybkościowych. Udało mu się wziąć udział we wszystkich trzech treningach zjazdu, ale do zawodów już nie przystąpił z powodu urazu. Amerykanin zerwał ścięgno Achillesa w prawej nodze i nie będzie startował do końca sezonu.

Niepewny występu w czwartkowym slalomie mężczyzn jest Manuel Feller, który upadł po świetnej jeździe w slalomie gigancie, podobnie jak jego rodak Stefan Brennsteiner. Jednak Feller z zawodami pożegnał się już w pierwszym przejeździe. Manuel skarżył się później na ból szyi i wykryto u niego uraz kręgosłupa. Jest poddawany terapii, która ma za zadanie przywrócić mu wystarczającą sprawność do czwartku, aby mógł wziąć udział w zawodach w slalomie.

Również Stefano Gross nie jest jeszcze w pełni gotowy na jazdę w slalomie. Włoch naciągnął na treningu mięsień pośladkowy oraz mięsień przywodziciela i również musi wspomóc się przed zawodami fizjoterapią, aby być w stanie rywalizować o medale.

Źródło: neveitalia.it, jhnewsandguide.com, adirondackdailyenterprise.com, blick.ch, fisi.org

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%