Zamknij

FIS Cup w Breitenberg-Rastbüchl: Zwycięstwa Pilcha i Reisch

13:21, 11.02.2018 Jarosław Gracka
Skomentuj

Obok zmagań olimpijskich skoczkowie, którym nie było dane pokazać się w Pjongczangu rywalizują w innych pucharach. W dzisiejszych zawodach FIS Cup (czyli metaforycznej trzeciej ligi skoków narciarskich) w niemieckim Breitenberg-Rastbüchl triumfował Polak Tomasz Pilch i Niemka Agnes Reich.

Wśród pań Agnes Reich (Niemka) pokonała Austriaczkę Maritę Kramer i swą rodaczkę Pauline Hesller. Anna Twardosz była jedenasta, zaś Kamila Karpiel 24. w stawce 35. zawodniczek. W męskiej rywalizacji Pilch pokonał nieznacznie Austriaków Markusa Rupitscha i Markusa Schiffnera (ten trzeci, ze względu na spore już doświadczenie mógł uchodzić za faworyta). Z pozostałych naszych reprezentantów: Bartosz Czyż był 17. zaś Kacper Juroszek - 26. Startowało 65. zawodników (zaś zgłoszonych było 66.)

Jak na FIS Cup zawody były obsadzone względnie mocno: Puchar Kontynentalny odbywa się w dalekim Iron Mountain, zaś ze względu na ograniczenia kwoty olimpijskiej całkiem nieźli zawodnicy rywalizują w zawodach niższej rangi.

Wyniki mężczyzn i kobiet.

Źródło: własne

(Jarosław Gracka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%