Zamknij

Minister sportu i turystyki o szansach medalowych w Pjongczangu

18:44, 23.11.2017 Mateusz Król
Skomentuj

fot:PAP

Już 9 lutego przyszłego roku rozpoczną się kolejne zimowe Igrzyska Olimpijskie. Nasz Minister sportu i turystyki uważa, że wynik 2-3 medali zebranych przez Polskich reprezentantów będzie bardzo dobrym wynikiem.

W dniu dzisiejszym w Warszawie zorganizowano konferencję prasową związaną z podsumowaniem dwóch lat pracy Ministra sportu i turystyki. Na niej również zapytano Witolda Bańkę o to jak ocenia naszych olimpijczyków. - Mówiąc o sportach zimowych czuję dyskomfort - mówi minister. - Mam wrażenie, że od kilkunastu lat wymieniamy te same nazwiska i konkurencje w kontekście szans medalowych. Do dziś wiele się nie zmieniło, a starsi zawodnicy niedługo będą kończyli kariery. Dlatego naszym głównym zadaniem jest odbudowanie sportu młodzieżowego w dyscyplinach zimowych - dodaje były lekkoatleta.

We wcześniejszych Igrzyskach Olimpijskich w 2014 i 2010 roku udało się naszej reprezentacji zdobyć po 6 medali. - Wiemy, że 6 medali w Vancouver i Soczi to była piękna niespodzianka, ale też wynik ponad stan. Ciężko będzie to powtórzyć w Pjonczangu, ale to jest sport i trzeba walczyć - twierdzi minister. - Liczę na skoczków w drużynie i indywidualnie, do tego panczeniści, short track, biathlon. I oczywiście nasza gwiazda Justyna Kowalczyk, która mocno się mobilizuje i może sprawić niespodziankę - wyliczał Witold Bańka.

 Źródło: sport.onet.pl

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%