Zamknij

Poważna kontuzja Marielle Thompson

11:03, 22.10.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 11:05, 22.10.2017
Skomentuj

fot. Raimond Spekking via Wikimedia Commons / CC BY SA

Najlepsza zawodniczka skicrossowego Pucharu Świata 2017/2018 doznała poważnej kontuzji na treningu w Saas Fe w Szwajcarii. Pierwsze doniesienia mówią o uszkodzonym więzadle krzyżowym przednim i więzadle pobocznym piszczelowym. 

Kanadyjska narciarka przebywała na obozie przygotowawczym w szwajcarskim Saas Fe. Uraz pojawił się podczas wykonywania skoku w trakcie przejazdu treninowego, który zakończył się upadkiem. Thompson powróciła już do Kanady, gdzie miała przejść dokładne badania. - To rozczarowujące usłyszeć taką diagnozę po produktywnym czasie spędzonym w siłowni i na śniegu - powiedziała Thompson. Narciarka zapewniła, że razem z jej zespołem podejmą odpowiednie działania, aby jak najszybciej mogła wrócić do ścigania jeszcze silniejsza niż wcześniej.

Również dyrektor sportowy Canada Ski Cros - Willy Raine - zapewnił, że wierzy iż Marielle po kontuzji będzie silniejsza niż dotychczas. - Mamy szczęście, że posiadamy doskonałą opiekę medyczną - dodał Raine.

Wobec urazu jaki przytrafił się kanadyjskiej mistrzyni olimpijskiej i trzykrotnej triumfatorce Pucharu Świata, mocno wątpliwy jest jej występ na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Zwykle w przypadku zerwania więzadeł przerwa od treningów może trwać nawet ponad pół roku.

Źródło: alpinecanada.org

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%