Zamknij

Riemen-Żerebecka opuściła szpital, ale to nie koniec leczenia

14:45, 30.04.2017 Mateusz Król
Skomentuj

fot. PZN

Po ponad miesiącu od groźnego wypadku Karolina Riemen-Żerebecka opuściła mury szpitalne i wreszcie wróciła do domu. Najlepsza polska zawodniczka ski crossu nie może jednak jeszcze powiedzieć, że leczenie ma już za sobą.

Stan zdrowia Karoliny Riemen-Żerebeckiej, która w połowie marca uległa wypadkowi podczas treningów przed mistrzostwami świata, na szczęście bardzo się poprawił. Polka znajdowała się w śpiączce famakologicznej tuż po przykrym zdarzeniu. Jakiś czas temu wróciła do Polski, ale dopiero w piątek mogła opuścić szpitalne mury. - Szpital opuści na osiem dni, ale potem znowu do niego wróci na dalsze leczenie. W czasie, kiedy będzie przebywała w domu, oczywiście cały czas będzie przechodziła rehabilitację. Na pewno pobyt w domu będzie dla niej też odpoczynkiem. W końcu będzie mogła pobyć z rodziną - powiedział Tomasz Żerebecki, mąż i trener zawodniczki, w rozmowie z Eurosport.Onet.pl.

Zakopianka, kiedy wróciła do Polski, miała jeszcze problemy z poruszaniem ręką, mimiką twarzy i reakcją prawego oka. Jak informuje mąż zawodniczki, teraz sprawa uległa znacznej poprawie. Karolina porusza się już lepiej, nawet z małymi obciążeniami. Trzeba jeszcze uporać się z okiem. - Karolina od przyjazdu do Polski poczyniła gigantyczne postępy. Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Żona jeździ na rowerze stacjonarnym, wykonuje ćwiczenia stabilizacyjne. Jest świetnie prowadzona przez fizjoterapeutę i logopedę - dodawał Tomasz Żerebecki.

Źródło: Eurosport.onet.pl

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%