Zamknij

Harri Olli musi zapłacić 70 tysięcy euro odszkodowania

16:06, 24.04.2017 Mateusz Król
Skomentuj

Przed minionym sezonem znów głośno zrobiło się fińskim wicemistrzu świata z Sapporo, który podpisał kontrakt niezgodny z zasadami Fińskiego Związku Narciarskiego. Harri Olli wyleciał z kadry, a sprawą zajął się sąd. Były wicemistrz świata sprawę przegrał i musi zapłacić odszkodowanie.

32-letni Harri Olli podpisał w ubiegłym roku umowę sponsorską z firmą bukmacherską, co okazało się niezgodne z prawami federacji oraz umową sponsorską. Federacja postanowiła wykluczyć go z kadry narodowej fińskich skoków narciarskich. Wicemistrz świata z Sapporo sprawę zgłosił do sądu. Z góry było jednak wiadome, że jest na pozycji przegranej. Najpierw sąd odrzucił jego postulaty w grudniu, ale Olli się odwołał. Zawodnik z Rovaniemi tłumaczył, że nie czerpał korzyści finansowych ze współpracy z firmą bukmacherską. Obie strony miały czerpać jedynie pod względem marketingowym.

Federacja postanowiła jednak sprawę zgłosić do sądu, gdyż Olli chciał zakończyć współpracę z firmą i odwołać się od decyzji związku. Skoczek ostatecznie przegrał sprawę a sąd wydał wyrok, z którego wynika, że Harri musi zapłacić związkowi 70 tysięcy euro odszkodowania. W tym wliczone są koszty postępowania sądowego. - Tak wysoka kwota jest nie do przyjęcia. Można powiedzieć, że jest po prostu niesprawiedliwa - komentował Harri Olli portalowi IS.fi. Zawodnik nie może odwołać się od wyroku, ale wspólnie z adwokatem chcą zaskarżyć wyrok. Ich zdaniem jest on nieważny.

Źródło: IS.fi

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%