Zamknij

Trenerskie powroty w alpejskiej kadrze szybkościowców USA

20:51, 11.04.2017 Marek Cielec
Skomentuj

fot. Fabiano Crisma

Małe przetasowania nastąpiły w sztabie trenerskim kadry Stanów Zjednoczonych w narciarstwie alpejskim. Zmiany dotyczą drużyny szybkościowców. Do pracy z amerykańską kadrą powrócą trenerzy John "Johno" McBride i Chip White.

W sezonie olimpijskim John McBride będzie głównym trenerem męskiej kadry szybkościowców, natomiast Chip White obejmie funkcję szefa kadry kobiet w konkurencjach szybkościowych. Dotychczasowy szef zespołu męskiego - Alex Hoedlmoser - będzie ponownie pracował z kadrą żeńską.

US Ski Team sięga po swoich dawnych trenerów, którzy już w przeszłości z sukcesami prowadzili alpejczyków z USA. McBride swoją pierwszą przygodę z pracą trenerską w kadrze USA rozpoczął w latach 90. Jego podopiecznym był m.in. Bode Miller, który wygrał wówczas dwa razy Puchar Świata oraz dwa medale olimpijskie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku. Ostatnie dwa lata John McBride spędził w Aspen Valley Ski Club, a wcześniej przez cztery lata trenował szybkościowców kadrze Kanady.

Chip White po raz pierwszy został zatrudniony w amerykańskiej kadrze w 1990 roku. Przez 6 lat pracował z męskim zespołem szybkościowców, by po tym okresie rozpocząć pracę z drużyną szybkościową kobiet. Przez 14 lat był asystentem, a w 2014 roku został mianowany głównym trenerem. W ostatnim czasie pracował jako trener w klubie Mammoth Mountain Ski and Snowboard Team.

Do sztabu trenerskiego kadry kobiet dołączy Alex Hoedlmoser. Szkoleniowiec, który z US Ski Team pracuje już 20 lat, będzie pomagał trenerowi Chrisowi Knightowi przede wszystkim we współpracy z Lindsey Vonn, która będzie celować w złoto Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang oraz w doścignięcie Ingermara Stenmarka w liczbie zwycięstw w Pucharze Świata. Na razie Lindsey jest gorsza od Szweda o 9 zwycięstw.

To nie koniec zmian, bo z drużyny technicznej kobiet do zespołu szybkościowego przejdzie pani trener-asystent Karin Harjo, natomiast w drugą stronę podąży trener-asystent Jim Pollock. Wszyscy wymienieni trenerzy pracę w nowej roli rozpoczną w maju, kiedy to odbędą się pierwsze obozy przygotowawcze do nowego sezonu.

Źródło: usskiteam.com

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%