Zamknij

Mistrzostwo Kanady w slalomie dla Erin Mielzynski i Phila Browna

23:41, 28.03.2017 Marek Cielec
Skomentuj

fot. Blaž Vizjak / CC BY NC SA

W Tremblant zakończyły się dziś Mistrzostwa Kanady w narciarstwie alpejskim. Ostatnią konkurencją przeprowadzoną podczas tych mistrzostw był slalom kobiet, w którym triumfowała Erin Mielzynski. Dzień wcześniej w slalomie mężczyzn złoto zdobył Phil Brown. 

Wprawdzie Phil Brown nie wygrał zawodów slalomowych w Tremblant, gdyż pierwsze miejsce zajął reprezentant USA Alexander J. Ginnis, a drugie rodak Ginnisa Michael Ankeny (+0,64 sek.), ale Brown (+0,85 sek.) uplasował się na 3. miejscu i był najlepszym z Kanadyjczyków. Drugi w rankingu spośród reprezentantów Kanady to William St-Germain, który zajął czwarte miejsce (+1,70 sek.). Na piątym miejscu sklasyfikowano Sama Mulligana (+2,80 sek.). Brown był najlepszy po pierwszym przejeździe, nie tylko z Kanadyjczyków, ale w całej stawce. Jednak w drugim przejeździe popełnił kosztowny błąd, w związku z czym AJ Ginnis i Michael Ankeny byli dużo lepsi i wyprzedzili reprezentanta Kanady.  Mimo wszystko Brownowi udało się sięgnąć po tytuł mistrza Kanady. Trzecie miejsce po pierwszym przejeździe zajmował Erik Read, ale nie ukończył on drugiego przejazdu. Szóste miejsce zajął Nick Santaniello (USA), siódme Jeffrey Read, a ósme Huston Philp.

Wyniki slalomu mężczyzn

Najlepszy czas pierwszego przejazdu w slalomie kobiet ustanowiła Erin Mielzynski. Miejsce drugie ze stratą 0,47 sek. zajmowała Laurence St-Germain, a trzecie Marie-Michele Gagnon (+0,93 sek.). Czwarta była Mikaela Tommy, piąta Amelia Smart, a szósta Stefanie Fleckenstein. W drugim przejeździe Mielzynski była nieco gorsza od Marie-Michele Gagnon, ale przewaga z pierwszej części wystarczyła, aby obronić zwycięstwo. Gagnon zdołała awansować na drugie miejsce wyprzedzając Laurence St-Germain. W sumie Gagnon miała wynik o 0,73 sek. słabszy od Mielzynski, natomiast sklasyfikowana na trzecim miejscu St-Germain przegrała z Erin o 1,41 sek. Na kolejnych miejscach również zaszły drobne zmiany. Czwarte miejsce zajęła Amelia Smart (+2,15 sek.), piąte Mikaela Tommy, szóste Stefanie Fleckenstein, siódme Heidi Roussin, a ósme Candace Crawford. Dla Mielzynksi to drugi w karierze tytuł Mistrzyni Kanady w slalomie. Poprzedni zdobyła w 2015 roku.

Wyniki slalomu kobiet

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%