Zamknij

PŚ w Oberstdorfie: Kwalifikacje wygrywa Maciej Kot

14:27, 05.02.2017 Anna Felska Aktualizacja: 14:51, 05.02.2017
Skomentuj

Maciej Kot

W dzisiejszych kwalifikacjach przed konkursem indywidualnym na skoczni mamuciej wygrywa reprezentant Polski - Maciej Kot. Na drugim miejscu znalazł się Jurij Tepes, a trzeci był Robert Johansson. Niestety podczas kwalifikacji Gregor Schlierenzauer zaliczył upadek.

Maciej Kot wygrał ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni im.Heini Klopfera w Oberstdorfie. Reprezentant Polski wylądował na 214.5 metrze, co dało mu 204.3 punktów. Drugi w kwalifikacjach był pochodzący ze Słowenii - Jurij Tepes, który uzyskał 224 metry. Do Kota stracił 2.6 punktów. Natomiast trzecia lokata należy do Norwega - Roberta Johanssona, skoczył on 218 metrów. Czwarte miejsce zajął Noriaki Kasai, zdobył on w sumie 194.7 punktów.

W konkursie zobaczymy całą szóstkę Polaków. Oprócz Kota równie dobrze poradził sobie Dawid Kubacki, który wylądował na 211 metrze i dało mu to pozycję szóstą. Jan Ziobro z lotem na 212.5 metr zajął miejsce jedenaste, a Stefan Hula został sklasyfikowany na 22 lokacie (187.5 metrów). Zarówno Piotr Żyła jak i Kamil Stoch nie musieli się kwalifikować ze względu na miejsce w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej lotów i mogli potraktować kwalifikacje jako część treningu. Piotr Żyła uzyskał 198 metrów, a Kamil Stoch 225 metrów.

Niestety podczas kwalifikacji miało miejsce nieszczęśliwe zdarzenie dla reprezentanta Austrii - Gregora Schlierenzauera. Zaliczył on upadek, przez co nie wystartuje w dzisiejszym konkursie i przejdzie badania w szpitalu.

Pełne wyniki kwalifikacji.

Źródło: informacja własna

(Anna Felska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%