Zamknij

PŚ w Ramsau: Zwycięstwo Frenzela, Polacy daleko

16:08, 18.12.2016 Kamil Karczmarek
Skomentuj

fot. medien-mittweida.de fot. medien-mittweida.de

To był kolejny niemiecki dzień w Ramsau. Tym razem triumfował Eric Frenzel, drugi był Fabian Riessle, a trzeci Vinzenz Geiger. Polscy kombinatorzy z Ramsau nie przywiozą żadnych punktów.

Na trasę biegu jako pierwszy wyruszył Austriak Mario Seidl, ale szybko utworzyła się 6-osobowa grupa. Tworzyli ją Seidl, Eric Frenzel, Vinzenz Geiger, Fabian Riessle, Espen Andersen i Akito Watabe. Mocne tempo dyktował Frenzel, na jednym z podbiegów biec na jego plecami zdołał tylko Riessle. Mimo, że bardziej utytułowany z kombinatorów narzucił bardzo mocne tempo to nie dał rady zgubić swojego rodaka. Frenzel zapewnił sobie zwycięstwo dopiero na ostatniej prostej.

Trzecie miejsce ze stratą ponad 23 sekund zajął Vinzenz Geiger, co jest jego największym sukcesem w karierze. Podobnie jak wczoraj tak i dzisiaj na podium stanęła trójka Niemców. Czwarty był najlepszy z gospodarzy Mario Seidl, piąty Akito Watabe, a szósty Johannes Rydzek. Niemiecki kombinator utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Frenzel traci do niego już tylko 16 punktów, trzeci jest Riessle.

Polacy w Ramsau nie zdobyli żadnych punktów. Pierwszą przyczyną takiej jest nieobecność Adama Cieślara, który obchodzi dzisiaj urodziny. Najlepszy polski kombinator ostatnio zmaga się z kontuzją i przeziębieniem. Druga przyczyna to słabe skoki. Paweł Słowiok, który po skoku był 40., w biegu awansował o 3 lokaty. Szczepan Kupczak spadł z 27. na 46. miejsce. Do Frenzela Polacy stracili odpowiednio 2 minuty i 17 sekund oraz 3 minuty i 16 sekund.

W generalce punktujący dwukrotnie w Ruce Adam Cieślar jest 42. Słowiok i Kupczak wciąż czekają na pierwsze punkty. Kolejne okazje już w 2017 roku. Na początku stycznia zawody pucharowe odbędą się w Lahti.

Wyniki zawodów

Klasyfikacja generalna PŚ

źródło: informacja własna/fis-ski.com

(Kamil Karczmarek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%