Zamknij

Alpejski PE w Gällivare: Zwycięstwo Cypriena Sarrazina w pierwszym gigancie

19:24, 03.12.2016 Marek Cielec
Skomentuj

fot. Piero Annoni - Fotografo / CC BY ND fot. Piero Annoni - Fotografo / CC BY ND

W szwedzkim Gällivare odbyły się kolejne w tym sezonie zawody alpejskiego Pucharu Europy. Po dwóch slalomach w Levi, które zainaugurowały PE dziś alpejczycy startowali w slalomie gigancie. Dość niespodziewanie zwyciężył Francuz Cyprien Sarrazin.

Pierwszy przejazd w wykonaniu Sarrazaina nie był tak dobry i Francuz zajmował po nim 4. miejsce. Prowadził Fin Eemeli Pirinen z przewagą 0,49 sek. nad Sarrazinem. Drugi był Austriak Marco Schwarz (+0,10 sek.) a trzeci Norweg Marcus Monsen (+0,47 sek.). W Gällivare nie startowali dwaj najlepsi giganciści Pucharu Europy 2015/2016 czyli Stefan Brennsteiner, który jest kontuzjowany oraz Axel William Patricksson. Piąty na półmetku był Simon Maurberger, a szósty Marcel Mathis. W zawodach wystąpiło aż 100 zawodników, ale Polacy nie startowali.

Pełne wyniki po 1. przejeździe

W drugim przejeździe Sarrazin wprawdzie najlepszy nie był, ale miał jeden z najszybszych przejazdów (trzeci czas) i to wystarczyło mu do odniesienia zwycięstwa. Te najlepsze rezultaty należały do zawodników z dalszych pozycji czyli Elii Zurbriggena, który przesunął się z 19. miejsca na 8. oraz Kristoffera Jakobsena, który awansował z 23. pozycji na 14. Pirinen spadł o jedno miejsce w stosunku do pierwszego przejazdu. Łączny czas miał gorszy od Sarrazina o 0,29 sek. Na trzecie miejsce z piątego wskoczył Maurberger (+0,46 sek.). Tuż za podium znalazł się Sandro Jenal. Przesunął się on z pozycji 9. Marcus Monsen spadł na miejsce piąte, a Marco Schwarz na szóste. Na siódmym miejscu zawody zakończył Marcel Mathis. Dzisiejszy triumfator Cyprien Sarrazin do tej pory nie odnosił tak dużych sukcesów. Najlepsze wyniki w PE osiągał w kombinacji (5. i 6. miejsce), a w gigancie najwyżej był na 9. miejscu.

Pełne wyniki po 2. przejeździe

Jutro w Gällivare kolejny slalom gigant w ramach Pucharu Europy. Pierwszy przejazd o godzinie 9:30, a drugi o 12:30.

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%