Zamknij

Gospodarze z piątką debiutantów na PŚ w Levi

12:11, 10.11.2016 Marek Cielec
Skomentuj

fot.  Skirenn i Trysil  / CC BY fot. Skirenn i Trysil / CC BY

Trener reprezentacji Finlandii Janne Haarala ogłosił listę 12 zawodników, którzy zaprezentują się przed własną publicznością w zawodach PŚ w Levi. Znalazło się na niej miejsce dla kilku debiutantów.

O wiele wyższą średnią wieku (24 lata) charakteryzuje się skład mężczyzn. Jedynym debiutantem w tej grupie jest 19-letni Juho Handolin. Towarzysząca mu piątka to Victor Malmström, Samu Torsti, Eemeli Pirinen, Joonas Räsänen i Jens Henttinen. Trzeba przyznać, że są to wciąż w większości bardzo młodzi zawodnicy. Najstarszy to 27-latek - Victor Malmström. Jednak wobec średniej wieku żeńskiej reprezentacji na Levi - 19 lat - można mówić o dużej różnicy.

Wciąż gotowa to startu w zawodach nie jest najlepsza fińska slalomistka Merle Soppela. Wprawdzie wznowiła już ona treningi na śniegu, ale jest jeszcze zdecydowanie dla niej na udział w wyścigach. Wobec tego w składzie znalazło się miejsce dla aż czterech debiutantek. Są to Nella Korpio, Nea Luukko, Roosa Hirvonen, Julia Toiviainen. Pozoztsła dwójka czyli Riikka Honkanen i Janina Mäkinen swój pierwszy start w PŚ ma już za sobą, ale obie zawodniczki zaliczyły jak na razie jedynie po jednym występie. W Finlandii bardzo wyraźnie widać zmianę pokoleniową po zakończeniu kariery przez Tanję Poutiainen i Sanni Leinonen. Swoje szanse dostają młode alpejki, ale wydaje się, że na ich sukcesy (a za sukces należy uznać każdy punkt w PŚ) trzeba jeszcze trochę poczekać.

Źródło: mtv.fi

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%