Zamknij

W Copper Mountain otworzono pełnej długości trasę zjazdową

11:30, 06.11.2016 Marek Cielec Aktualizacja: 11:31, 06.11.2016
Skomentuj

fot. Zach Dischner / CC BY fot. Zach Dischner / CC BY

Choć do prawdziwej zimy w Stanach Zjednoczonych jeszcze daleko, to w Copper Mountain w Centrum Szybkościowym Amerykańskiej Drużyny Narodowej otworzono właśnie trasę zjazdową, na której mogą już odbywać się treningi.

Prace nad naśnieżeniem trasy rozpoczęły się 3. października. Miesiąc po rozpoczęciu otworzono trasę, która jest jedyną o tej porze roku otwartą trasą zjazdową o pełnej długości. Dla amerykańskich alpejczyków, m.in. indsey Vonn, Julii Mancuso, Travisa Ganonga, Stevena Nymana, Andrew Weibrechta czy Mikaeli Shiffrin oraz około 50 ich towarzyszy z grup narodowych to spore udogodnienie i lepsze możliwości przygotowań do konkurencji szybkościowych, które w Pucharze Świata pojawią się za kilka tygodni. Mężczyźni rozpoczną treningi przed PŚ w Lake Louise już 23. listopada, natomiast panie 29. listopada.

Cały ośrodek treningowy w Copper Mountain ma być otwarty w najbliższy piątek 11. listopada. Trasa zjazdowa ma długość ponad 3 kilometrów, a różnica wysokości to 700 metrów. Prędkości na niej osiągane mogą wynosić blisko 130 km/h.

Źródło: skiracing.com

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%