Zamknij

Štefan Hadalin i Žan Kranjec w kadrze Słowenii na PŚ w Levi

18:23, 05.11.2016 Marek Cielec
Skomentuj

fot. Jon Wick / CC BY fot. Jon Wick / CC BY

Žan Kranjec, który był jedną z rewelacji inauguracyjnych zawodów PŚ w Sölden oraz Štefan Hadalin będą reprezentować Słowenię w slalomie PŚ w Levi.

Na lodowcu Mölltaler w Austrii odbyły się wewnętrzne słoweńskie kwalifikacje do PŚ w Levi, w których brali udział Kranjec, Hadalin oraz Žan Grošelj. Po tym sprawdzianie dwa miejsca jakie mogą obsadzić Słoweńcy w zawodach PŚ w slalomie przypadły Kranjcowi i Hadalinowi. Słoweńcy do soboty mieli trenować jeszcze w Austrii pod opieką swojego trenera Klemena Berganta, a na środę zaplanowany jest wylot do Skandynawii. - Mieliśmy świetne warunki. Tor jest bardzo zmrożony i wszyscy i kwalifikacje były uczciwe - powiedział Bergant.

Hadalin to aktualny mistrz świata juniorów w kombinacji. Startuje on jednak we wszystkich konkurencjach, a w slalomie udało mi się już raz awansować do drugiego przejazdu w Pucharze Świata. Nie dostał on jednak żadnych punktów za zajęcie 26. miejsce w styczniu tego roku w Wengen, a wszystko przez przepis mówiący, że aby otrzymać punkty do klasyfikacji należy zmieścić się w limicie 108% czasu najlepszego zawodnika. Kranjec jak na razie punktuje jedynie w gigantach. Dwa tygodnie temu na rozpoczęciu PŚ w Sölden zajął 4. miejsce - najwyższe w karierze. Wszystkie starty w slalomie kończył dotychczas na pierwszym przejeździe.

Źródło: sloski.si

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%