Zamknij

Beatrice Scalvedi odpuszcza sezon 2016/2017

21:35, 02.11.2016 Marek Cielec Aktualizacja: 11:15, 23.02.2017
Skomentuj

fot. Piero Annoni - Fotografo / CC BY ND fot. Piero Annoni - Fotografo / CC BY ND

Niedawno informowaliśmy o urazach dwóch Szwajcarek: Fabienne Suter i Luany Flütsch. Niestety ze szwajcarskiego obozu dotarła kolejna niedobra wieść dotycząca Beatrice Scalvedi. Jej sytuacja jest o wiele bardziej poważna niż ww. koleżanek z reprezentacji.

Dla 21-letniej Scalvedi sezon 2016/2017 będzie czasem odpoczynku, a swoje myśli może już kierować ku kolejnej zimie. Młoda Szwajcarka podjęła decyzję, że nie będzie startować w tym sezonie. Wszystko przez problemy z kręgosłupem, z którymi boryka się ona od początku roku. Intensywna rehabilitacja dawała jej nadzieję, że sytuacja poprawi się i będzie mogła wrócić do pełni formy. Jednak w ostatnim czasie szwajcarska alpejka zauważyła, że nie jest w stanie dawać z siebie 100%.

Po przejściu odpowiednich badań i konsultacjach Beatrice postanowiła posłuchać swojego organizmu i dać mu odpocząć przez następne miesiące. Nie będzie ona zatem startować w zawodach w sezonie 2016/2017, ale zamierza od początku przygotowywać się z drużyną do kolejnego sezonu. - Decyzja o tym, aby zakończyć ten sezon już na początku była bardzo trudna, ale właściwa. Mam przed sobą długą karierę i nie chcę jej narażać - powiedziała Scalvedi.

Źródło: swiss-ski.ch

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%