Zamknij

Szwajcarscy wybrańcy na rozpoczęcie PŚ

15:45, 17.10.2016 Marek Cielec Aktualizacja: 21:09, 17.10.2016
Skomentuj

fot. Luca Pedroni / CC BY ND fot. Luca Pedroni / CC BY ND

Szwajcarski Związek Narciarski ogłosił nazwiska zawodników i zawodniczek nominowanych do startu na inaugurację alpejskiego PŚ w Sölden. Helwetów reprezentować będzie w Austrii łącznie 15 alpejczyków i alpejek.

Bardzo niską średnią wieku - 21 lat -  ma drużyna kobiet, która składa się z 7 narciarek. Najstarsza wśród nich to Lara Gut, która będzie bronić w przyszłym sezonie głównego trofeum - dużej Kryształowej Kuli. Poza nią w składzie znalazły się Wendy Holdener, Simone Wild, Rahel Kopp, mistrzyni świata juniorów w gigancie Jasmina Suter oraz dwie najmłodsze 18-letnie Mélanie Meillard i Aline Danioth. Cztery ostatnie zapewniły sobie występ w Sölden po wewnętrznych kwalifikacjach, które odbyły się w Saas Fe.

Wśród mężczyzn pewne miejsce w składzie na gigant na lodowcu Rettenbach mieli Carlo Janka, Justin Murisier, Gino Caviezel i Loic Meillard. Kwalifikacje wyłoniły kolejną czwórkę, w której są Sandro Jenal, Elia Zurbriggen mistrz świata juniorów w tej konkurencji Marco Odermatt i debiutant w zawodach tej rangi Pierre Bugnard.

Źródło: swiss-ski.ch

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%