Zamknij

Sumstad wygrywa kolejne zawody Konica Minolta Norges Cup

21:10, 05.10.2016 Mateusz Król
Skomentuj

dsc_0092

W ostatni weekend w Trondheim odbyły się zawody z cyklu Konica Minolta Norges Cup. Wśród elit dwukrotnie wygrywał Are Sumstad. W sobotę razem z nim na podium stanęli Espen Jacobsen i Marius Lindvik, a w niedzielę Sigurd Nymoen Søberg i Fredrik Bjerkeengen.

Podczas sobotnich zmagań w kategorii elit zdecydowanie zwyciężył Sumstad mając przewagę nad drugim Jacobsenem, który oddał najdłuższy skok konkursowy na 136,5 metra, 7,7 punktów. Lindvik do drugiego miejsca stracił 0,8 punkta. W kategorii A triumfował Peder Nævestad Pedersen, który o 0,9 punkta był lepszy od Andersa Ladehauga. Trzeci Bjørnar Kristiansen Malm tracił już do Pedersena aż 10,4 pkt. Konkurs w kategorii B należał do Kristoffera Eriksena Sundala, który o 2 punkty wyprzedził Håvarda Svingena Lunnana, trzeci był Simen Kvarstad. Pośród pań wygrała Emilie Serina Røstad, oprócz niej w konkursie wzięły udział dwie inne skoczkinie. Ingebjørg Saglien Bråten zajęła drugie miejsce, a ostatnie Pernille Kvernmo.

Pełne wyniki

W niedzielę znowu najlepszy był Are Sumstad, tym razem miał on jednakże tylko 5,6 pkt nad drugim Sobergiem, który skoczył 139,5 uzyskując najdalszą odległość w konkursie. Podium uzupełnił Fredrik Bjerkeengen. Tym razem w kategorii A triumfował Jørgen Madsen, który o 5,2 pkt wyprzedził drugiego Thomasa Kjelbotna i o 9,9 pkt trzeciego Fredrika Eirinsønna Villumstada. W kategorii B znowu wygrał Krostoffer Eriksen Sundal, a drugi był Håvard Svingen Lunnan. Na trzecim miejscu tym razem stanął August Elvevold tracąc to zwycięscy 5,5 pkt. Podium konkursu pań nie uległo zmianom w porównaniu do soboty.

Pełne wyniki

źródło: informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%