Zamknij

Coraz bardziej dynamiczny rozwój kobiecej kombinacji norweskiej

21:44, 03.10.2016 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 21:51, 03.10.2016
Skomentuj

nartorolki_biegi_kombinacjaPodczas sesji Komitetu Kombinacji Norweskiej FIS zajęto się rozwojem kombinacji norweskiej kobiet. Najważniejszą informacją jaka zapadła podczas tego spotkania jest postanowienie starań o włączenie zawodów pań do programu igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Kobieca kombinacja norweska rozwija się coraz szybciej. Na 2018 rok wybrany został start Pucharu Kontynentalnego. Rok później rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorek, kombinacja norweska pań ma znaleźć się w programie Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku w Lozannie. Włączenie tej konkurencji do kalendarza Pucharu Świata zaplanowane jest na sezon 2020/21. Głównym celem FIS jest znalezienie się kombinacji kobiet na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Kolejnym punktem sesji FIS było zaplanowanie kalendarza FIS Youth Cup. Zawody mają odbyć się w 4 miastach, chłopcy i dziewczęta będą walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Zmagania będą miały miejsce już w najbliższym sezonie.

Niedawno założona grupa do spraw ograniczenia kosztów przez drużyny i organizatorów zaprezentowała pierwsze rezultaty swojej pracy. Przedstawiono także plany finansowania zawodów kombinacji norweskiej w nadchodzącym sezonie.

źródło: fis-ski.com

(Kamil Karczmarek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%