Zamknij

FIS Cup: W Hinterzarten wygrywa Rupprecht Anna i Iwasa Yuken

14:11, 18.09.2016 Anna Felska
Skomentuj

fot.: sommerskispringen-hinterzarten.de fot.: sommerskispringen-hinterzarten.de

Za nami ostatni dzień zmagań FIS Cup w niemieckim Hinterzarten. Wśród kobiet dziś triumfowała Anna Rupprecht. Natomiast podczas zawodów mężczyzn najlepszym okazał się być Japończyk - Iwasa Yuken.

Dzisiejszy konkurs kobiet FIS Cup można zaliczyć do sukcesu Niemek. Na pierwszym miejscu znalazła się Anna Rupprecht, która skoczyła w pierwszej serii 102.5 metra, a w drugiej 98 metrów. Dało jej to w sumie 243.5 punktu. Druga lokata należała również do Niemki -  Kathariny Althaus, traciła ona do swojej rodaczki równo siedem punktów. Na trzecie miejsce wskoczyła kolejna Niemka, tym razem Svenja Wuerth. Jej suma punktów za oba skoki wynosiła 231 punktów. Najlepszą Polką była ponownie Kinga Rajda, ze skokami o długości 81.5 oraz 80 metrów, zajęła 15 pozycję. Kolejną Polką była Anna Twardosz klasyfikowana na pozycji 16, a Kamila Karpiel znalazła się na miejscu 19. Ze startu zrezygnowała Carina Vogt. Najlepszą wiadomością jest, że Kinga Rajda nadal utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej kobiet.

Pełne wyniki konkursu kobiet.

Iwasa Yuken z Japonii jest dzisiejszym zwycięzcą zawodów FIS Cup w Hinterzarten. Długość jego skoków wynosiła 104.5 oraz 104 metry i  otrzymał za nie 266 punktów, co dało mu niewielką przewagę nad pozostałymi rywalami. Drugim zawodnikiem był Austriak, Stefan Huber. Stracił on do pierwszego zawodnika tylko 0.5 punktu. Największą niespodzianką dzisiejszych zawodów okazało się być potrójne trzecie miejsce, bowiem 256 punktów zdobyli: Aljaz Osterc (Słowenia), Felix Hoffmann (Niemcy) oraz Timi Zajc (Słowenia). Do serii finałowej zakwalifikowało się tylko trzech Polaków. Najlepszym z nich był Paweł Wąsek, który zajął 21 lokatę. Krzysztof Leja był 23, a Stanisław Biela 27. Kolejną złą wiadomością dla Polaków była dyskwalifikacja Dominika Kastelika za nieprzepisowy kombinezon.

Pełne wyniki konkursu mężczyzn.

Źródło: informacja własna / fis-ski.com

(Anna Felska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%