Zamknij

Nowe decyzje FIS zatwierdzone w Cancun

12:12, 13.06.2016 Aneta Kosiura Aktualizacja: 14:52, 13.06.2016
Skomentuj

W dniach 6-10 czerwca 2016 roku w meksykańskim Cancun odbywał się 50. kongres narciarski. Podczas wielu ważnych spotkań Rada FIS zatwierdziła kilka nowych decyzji dotyczących skoków narciarskich.

Pierwszą bardzo ważną zmianą jest zatwierdzenie drużynowego konkursu pań podczas Mistrzostw Świata Juniorów. Od najbliższego sezonu w tej randze zawodów zarówno panie jak i panowie rywalizować będą w konkursach indywidualnych, drużynowych oraz mieszanych.

Kolejną ważną rzeczą jest nowy przepis dotyczący kombinezonów narciarskich. W każdym kombinezonie w talii musi być wszyta nieelastyczna opaska, która będzie  miała na celu zapobieganie ich naciąganiu. Przepis ten zostanie przetestowany już podczas najbliższego sezonu Letniej Grand Prix, a na ostateczne jego zatwierdzenie będziemy musieli poczekać do wrześniowego spotkania FIS w Zurychu.

Ostatnim przepisem wcielającym się w życie będą nowe marki nart. Znane nam bardzo dobrze Fluege.de zastąpi niemiecka firma Verivox, jednak sam producent nart oraz osoby odpowiedzialne za ich wytwarzanie się nie zmienią. Oznacza to, że zawodnicy tacy jak : Anders Fannemel czy Andreas Wellinger będą mogli nadal skakać na nartach, z których korzystali do tej pory. Narty produkcji Elan zostały przejęte przez firmę Slatnar Carbon.

Źródło: fis-ski.com

 

(Aneta Kosiura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%