Zamknij

Przetarg unieważniony, problem z Wielką Krokwią

23:14, 31.05.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 12:37, 07.06.2016
Skomentuj

Wielka Krokiew (2)Wielka Krokiew nie może doczekać się remontu, który jest wymagany od nas przez FIS. Centralny Ośrodek Sportu niedawno ogłosił przetarg, ale teraz go unieważnił. Czasu coraz mniej i tyle samo nadziei, że w styczniu spotkamy się w Zakopanem na Pucharze Świata. 

Wielka Krokiew w Zakopanem chyba nie doczeka się szybko zapowiadanego remontu. Centralny Ośrodek Sportu unieważnił dzisiaj przetarg na wykonanie koniecznych robót. Do wykonania prac zgłosiły się dwie firmy, jednak obie zażyczyły sobie kwoty wyższej, niż COS przewidywał. Teraz zarząd zaprasza na dialog techniczny. Pomóc ma on w wyłonieniu firmy, która zdecyduje się na przeprowadzenie prac. Przypomnijmy, że Wielka Krokiew musi zostać odnowiona do listopada bieżącego roku. W przeciwnym razie FIS nie przyzna jej homologacji i wykreśli z kalendarza styczniowe zawody Pucharu Świata.

Unieważnienie i przeprowadzenie zapowiadanego dialogu z pewnością przedłuży czas oczekiwania na innowację skoczni im. Stanisława Marusarza. Dlatego pojawiają się obawy, że prace nie zostaną wykonane w odpowiednim momencie. W zaproszeniu do udziału w dialogu technicznym czytamy:

Celem niniejszego dialogu technicznego jest uzyskanie profesjonalnego doradztwa lub informacji w zakresie najlepszych, najnowocześniejszych a także najkorzystniejszych rozwiązań technicznych, technologicznych, organizacyjnych i ekonomicznych, mogących służyć realizacji potrzeb Zapraszającego w zakresie rozbudowy skoczni narciarskiej Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, na etapie poprzedzającym wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych. Przeprowadzenie dialogu technicznego ma pomóc Zapraszającemu przygotować opis przedmiotu zamówienia, specyfikację istotnych warunków zamówienia lub określenie warunków przyszłej umowy z uwzględnieniem analizy ryzyk ponoszonych przez strony umowy, oraz uzyskać wiedzę specjalistyczną, pozwalającą w sposób najbardziej korzystny dla interesu publicznego udzielić i zrealizować zamówienie publiczne. Celem dialogu jest także skonfrontowanie potrzeb i oczekiwań Zapraszającego z możliwościami ich realizacji przez podlegający ciągłym zmianom rynek.

Miejmy nadzieję, że przeboje z Wielką Krokwią zakończą się jednak szybciej, niż tradycja obranej procedury pokazuje. Politycy zapewniali, że pieniądze na remont są. Ktoś źle oszacował koszty?

Źródło: Informacja własna/Rmf.fm

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%