Zamknij

Złoty Order Zasługi dla Petera Prevca

21:29, 23.05.2016 Mateusz Król
Skomentuj

DSC_0900

Słoweński prezydent, Borut Pahor, postanowił odznaczyć Petera Prevca Złotym Orderem za Zasługi. To jedno z najcenniejszych słoweńskich odznaczeń, prestiżowi ujmujące tylko Orderowi Wolności. Wraz z zawodnikiem, uhonorowani zostaną także członkowie sztabu trenerskiego, na czele z Goranem Janusem.

Złote ordery przyznawane są za nadzwyczajne sukcesy osiągnięte na rzecz Słowenii. W przypadku Petera Prevca są to oczywiście sukcesy sportowe. Wyróżniono także niezwykły wkład poczyniony przez Prevca w promocję słoweńskiego sportu na świecie. Doceniono nie tylko realne wyniki i przywiezione do kraju trofea - Kryształową Kulę, Złotego Orła za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, medale Mistrzostw Świata, ale też zaangażowanie w ideę fair play i godne reprezentowanie ojczyzny.

Peter Prevc pokazał wszystkim, że warto jest walczyć o marzenia. Sukcesy nie zmieniły go w inną osobę, a niezwykła skromność i szacunek do rywali uczyniły go idolem Słoweńców. W tym kraju chyba nigdy nie było takiego szaleństwa na punkcie jednego zawodnika. Prevc w ciągu kilku lat stał się najbogatszym, najpopularniejszym i najbardziej lubianym sportowcem. Jego wartość reklamowa jest tak ogromna, że każda firma stara się go pozyskać. Twarz Słoweńca pojawiła się nawet na znaczkach pocztowych. Swoista "prevcomania" trwa w najlepsze, a jej kolejnym dowodem jest owe odznaczenie.

Skoczek odbierze order jutro w pałacu prezydenckim. Poza nim, uhonorowani zostaną także trener Goran Janus i jego asystenci - Jani Grilc, Nejc Frank i Matjaz Polak.

Źródło: fis-ski.com

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%