Zamknij

PŚ w biathlonie: Sztafeta Norwegii wygrywa w Presque Isle

22:59, 13.02.2016 Franek Damboń
Skomentuj

13.02.2016, Presque Isle, United States of America (USA): Lars Helge Birkeland (NOR), Johannes Thingnes Boe (NOR), Tarjei Boe (NOR), Erlend Bjoentegaard (NOR), (l-r) -  IBU world cup biathlon, relay men, Presque Isle (USA). www.nordicfocus.com. © Manzoni/NordicFocus. Every downloaded picture is fee-liable. fot. 3biathlonworld.com

Sztafeta norweska wygrała bieg drużynowy w Amerykańskim Presque Isle. Na drugim miejscu znaleźli się Francuzi a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Niemiec. Polacy nie startowali.

Zwycięska drużyna startowała w osłabionym składzie. W zespole nie znaleźli się m.in. Emil Hegle Svendsen oraz Ole Einar Bjoerdalen. Jeśli chodzi o postawę poszczególnych zawodników to na pierwszej zmianie słabo spisał się Norweg Lars Hegle Birkeland, który na strzelnicy musiał trzykrotnie doładowywać nabój. Na czele uplasowali się Niemcy.

Druga zmiana przyniosła przetasowania w czołówce. Na czoło stawki za sprawą Benjamina Wegera wysunęła się Szwajcaria. Reprezentacja Niemiec spadła na dalszą lokatę ze względu na słabą postawę na strzelnicy Andreasa Birnbachera.

Trzecia i czwarta zmiana była świetna dla reprezentacji Norwegii. Z rewelacyjnej strony spisał się Johannes Boe, który znakomicie poradził sobie podczas biegu i na strzelnicy dzięki czemu wysunął drużynę Norwegii na 1. miejsce.

Na ostatniej zmianie Tarjei Boe utrzymał prowadzenie, które pozwoliło Norwegom triumfować w dzisiejszym biegu sztafetowym. Pół minutę za zwycięzcami na metę dotarli Francuzi za sprawą świetnego strzelania Simona Desthieuxa i Jeana Beatrixa, którzy nie potrzebowali ani jednego doładowania.

Pełne wyniki biegu sztafetowego

Źródło: biathlonresults.com

(Franek Damboń)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%