Zamknij

PŚ/ME w Siguldzie. Upadek Mateusza Sochowicza w Pucharze Narodów

12:05, 13.01.2023 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 12:05, 13.01.2023
Skomentuj

Podobnie jak tydzień temu, również teraz saneczkarze rozgrywają Puchar Świata na łotewskim torze w Siguldzie. Tym razem dodatkowo będą to mistrzostwa Europy. W piątek rozegrano Puchar Narodów, w którym przejazdu nie ukończył Mateusz Sochowicz.

Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Niegroźny upadek reprezentanta Polski

Swojego przejazdu w Pucharze Narodów nie ukończył Mateusz Sochowicz. Polski saneczkarz pod koniec trasy zaliczył upadek, ale na szczęście, jak sam nam przekazał, obyło się bez większych obrażeń. Obsada pucharowych zawodów jest mała, więc wszyscy zawodnicy wywalczyli awans. Dość niespodziewanie triumfował Australijczyk Alexander Ferlazzo przed Ukraińcem Antonem Dukaczem.

Puchar Narodów mężczyzn

Dalsze miejsce Domaradzkiej

Klaudia Domaradzka zajęła 13, miejsce w gronie 19 zawodniczek i tak samo jak w jedynkach mężczyzn, wszystkie saneczkarki zapewniły sobie awans. Najlepsze czasy wykręciły reprezentantki gospodarzy - Kendija Aparjode i Sigita Berzina. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski mieli pewny awans bez startu w Pucharze Narodów, który także w dwójkach był niejako treningiem. Najlepsi byli Yannick Muller i Armin Frauscher z Austrii. W dwójkach kobiet nawet nie rozegrano Pucharu Narodów, a Polki nie startują w Siguldzie.

Puchar Narodów kobiet

Puchar Narodów dwójek

źródło: informacja własna

(Kamil Karczmarek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%