Zamknij

PŚ w Altenbergu. Polacy ponownie w czołowej dziesiątce

14:54, 11.12.2021 Kamil Karczmarek
Skomentuj

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski trzeci raz z rzędu zajęli 9. miejsce w zawodach Pucharu Świata w saneczkarskich dwójkach. Tym razem Polacy uplasowali się na tej pozycji w niemieckim Altenbergu. Wygrali powracający po kontuzji Thomas Steu i Lorenz Koller.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Dwójki

Po pierwszym przejeździe Chmielewski i Kowalewski zajmowali 10. miejsce. Po swoim drugim ślizgu objęli prowadzenie, a ostatecznie zawody zakończyli na 9. pozycji, czyli takiej samej jak dwukrotnie w Soczi. Tym samym Polacy regularnie plasują się w najlepszej dziesiątce pucharowych zawodów. Strata polskiej dwójki do zwycięzców wyniosła ponad sześć dziesiątych sekundy.

W Soczi z powodu kontuzji zabrakło Thomasa Steua i Lorenza Kollera. Austriacy na torze w Altenbergu zaliczyli fantastyczny powrót do rywalizacji. Na półmetku przegrywali o prawie trzy setne z Toni Eggertem i Saschą Beneckenem. Drugi przejazd należał do austriackich saneczkarzy, którzy wyprzedzili Niemców o trzy tysięczne sekundy. Podium uzupełnili Martins Bots i Roberts Plume.

Wyniki

Jedynki kobiet

W jedynkach zabrakło reprezentantek Polski, gdyż Natalia Jamróz i Klaudia Domaradzka odpadły w Pucharze Narodów. Obydwa przejazdy wygrała Madeleine Egle. Austriaczka wyprzedziła trzy reprezentantki Niemiec - Julię Taubitz, Annę Berreiter i Natalie Geisenberger. Różnice były duże, gdyż Egle wygrała z Taubitz aż o prawie trzy dziesiąte sekundy.

Wyniki

źródło: informacja własna

(Kamil Karczmarek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%