PK w Oberstdorfie. Ulrich Wohlgenannt zwycięzcą. Polacy z drobnymi punktami

12:23, 16.01.2022 Stanisław Zyga

Ulrich Wohlgenannt zwyciężył w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Oberstdorfie. Austriak wyprzedził Andersa Haare z Norwegii i Justina Lisso z Niemiec. Punkty zdobyło trzech reprezentantów Polski.

Christian Bier, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Justin Lisso. Reprezentant Niemiec miał ponad 5 punktów przewagi nad Andersem Haare z Norwegii. Trzecie miejsce zajmował kolega Haare z drużyny, Joachim Oedegaard Bjoereng. Najdłuższy skok oddał jednak Francisco Moerth. Austriak uzyskał 140,5 metra, ale niskie noty za styl sprawiły, że zajmował dopiero czwartą pozycję. W czołowej szóstce znaleźli się jeszcze dwaj kolejni Austriacy, Thomas Lackner oraz Ulrich Wohlgenannt. Awans do drugiej serii zdołało wywalczyć trzech reprezentantów Polski. Jarosław Krzak zajmował 22 miejsce, Szymon Zapotoczny był 26, a Szymon Jojko 28. Na pierwszej serii swój udział w konkursie zakończyli Klemens Joniak, Adam Niżnik i Arkadiusz Jojko.

Druga seria przyniosła spore przetasowania w czołówce. Świetny skok przy bardzo mocnym wietrze w plecy oddał Ulrich Wohlgenannt. Jak się okazało, skok ten pozwolił Austriakowi na zwycięstwo w całym konkursie. Drugą lokatę zajął Anders Haare, a trzecią, prowadzący po pierwszej serii, Justin Lisso. Tuż za podium znalazł się Thomas Lackner. Z dobrej strony pokazali się zawodnicy dobrze znani z Pucharu Świata. Domen Prevc ze Słowenii awansował z 11 na 5 miejsce. Z kolei Niemiec, Richard Freitag, awansował z 12 na 6 pozycję. Druga seria przyniosła minimalne spadki polskich skoczków. Jarosław Krzak zajął ostatecznie 25 miejsce, a Jojko i Zapotoczny uplasowali się kolejno na 29 i 30 pozycji.