PK w Lahti. Clemens Leitner najlepszy w ostatnim konkursie sezonu

Screen: TVP Spoert

Clemens Leitner zwyciężył w Lahti w ostatnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie. Austriak wyprzedził Martina Hamanna z Niemiec oraz swojego kolegę z kadry, Markusa Muellera. W czołowej dziesiątce znalazło się trzech reprezentantów Polski.

Screen: TVP Spoert

Dominacja Leitnera

Clemens Leitner zwyciężył w niedzielnym konkursie PK w Lahti, zamykającym obecny sezon drugiej ligi skoków. Reprezentant Austrii prowadził już po pierwszej serii, a w drugiej próbie potwierdził swoją dominację, wygrywając zawody z przewagą ponad 10 punktów nad rywalami. Drugą pozycję zajął Martin Hamann z Niemiec, a podium uzupełnił Markus Mueller z Austrii. W czołowej piątce znaleźli się jeszcze Felix Hoffmann i Philipp Aschenwald.

Polacy na plus w konkursie, Norwegowie w całym sezonie

Na zakończenie sezonu z dobrej strony pokazali się Polacy. W czołowej dziesiątce znalazło się bowiem aż trzech naszych reprezentantów. Szóste miejsce zajął Jan Habdas, siódmy był Tomasz Pilch, a na dziewiątej pozycji uplasował się Klemens Murańka. Klasyfikacja generalna PK 2022/2023 został zdominowana przez Norwegów. Zwyciężył Benjamin Oestvold, który wyprzedził swoich rodaków, Fredrika Villumstada i Sondre Ringena.

Wyniki konkursu

Klasyfikacja generalna PK

Źródło: informacja własna