PK w Innsbrucku. Sara Takanashi zwycięża. Punkt Anny Twardosz

12:18, 21.01.2022 Stanisław Zyga Aktualizacja: 13:01, 21.01.2022

Sara Takanashi wygrała konkurs Pucharu Kontynentalnego kobiet, rozegrany w Innsbrucku. Za plecami Japonki uplasowały się Aleksandra Kustowa z Rosji oraz rodaczka Takanashi, Yuki Ito. W konkursie wystąpiły 4 Polki, ale tylko Anna Twardosz zdołała awansować do drugiej serii.

Zawody w Innsbrucku od początku miały jedną faworytkę, a była nią oczywiście Sara Takanashi. Japonka już po pierwszej serii znajdowała się na prowadzeniu, ale jej przewaga nie była wcale taka wysoka. Druga Aleksandra Kustowa traciła do niej niecałe 4 punkty. Trzecie miejsce, już z większą stratą, zajmowała rodaczka Takanashi, Yuki Ito. Czołową piątkę uzupełniały dwie Rosjanki, Sofja Tichonowa i Irina Awwakumowa. W konkursie wystąpiły 4 reprezentantki Polski, ale tylko Annie Twardosz udało się awansować do drugiej serii. Po pierwszym skoku zajmowała ona 28 pozycję. Kamila Karpiel, Pola Bełtowska oraz Joanna Szwab zajęły lokaty w czwartej dziesiątce.

Druga seria nie przyniosła zmian w czołówce. Skład czołowej piątki pozostał taki sam, a jedyną różnicą był awans Awwakumowej na 4 miejsce, czyli przed Tichonową. Zwyciężyła oczywiście Sara Takanashi, która w obu seriach jechała z niższych belek niż rywalki. Drugie miejsce zajęła Kustowa, która w drugiej serii oddała najdłuższy skok zawodów, a było to 131,5 metra. Podium uzupełniła Yuki Ito. Najlepszą zawodniczką spoza Japonii i Rosji okazała się Luisa Goerlich z Niemiec. Anna Twardosz oddała bardzo słaby skok i spadła z 28 na 30 miejsce. W klasyfikacji generalnej PK kobiet prowadzi Sophie Sorschag z Austrii. Kolejny konkurs cyklu odbędzie się jutro o godzinie 09:45.