PK w Czajkowskim. Stefan Hula zwyciężył, Tomasz Pilch na podium

15:54, 28.03.2021 Angelika Uchacz Aktualizacja: 19:30, 28.03.2021

Drugi z konkursów z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim zwyciężył Stefan Hula. Drugie miejsce zajął Daniel Tschofenig, a podium dopełnił Tomasz Pilch. Tym samym sezon zimowy 2020/21 w skokach narciarskich został zakończony.

To był bardzo dobry występ Polskich skoczków narciarskich. Aż czterech z nich zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce konkursu. Najlepiej spisał się Stefan Hula, który tym razem zajął najwyższe miejsce na podium po swoich skokach na odległość 137 oraz 131,5 metra. Tuż za nim uplasował się Daniel Tschofenig. Austriak skoczył na 126,5 oraz 138,5 metra i stracił do Polaka jedynie pół punktu. Trzecią lokatę zajął Tomasz Pilch, który oddał skoki na odległość 130 oraz 134 metry.

Aleksander Zniszczoł uplasował się na piątym miejscu. Umożliwiły mu to skoki na odległość 132 oraz 123,5 metra. Dziewiąta lokata została zajęta przez Macieja Kota. Zawodnik uzyskał rezultat 125,5 oraz 130,5 metra. Paweł Wąsek po swoich skokach na odległość 132 oraz 122 metry ukończył zmagania na 12. lokacie. To jedyny Polak, który w serii finałowej nie zajął miejsca w pierwszej dziesiątce.

Pełne wyniki konkursu znajdują się tutaj.

Źródło: informacja własna.