Pjongczang 2018: Debiut 6 państw na Igrzyskach Olimpijskich

Igrzyska Olimpijskie to największa impreza rozgrywana raz na cztery lata. Niemal każdy sportowiec marzy, aby wystąpić na tak ważnym wydarzeniu. W Pjongczang wystartują między innymi reprezntanci 6 krajów, dla których będzie to debiut.

Do wielu państw świata walczących o medale dołączą po raz  pierwszy następujace kraje: Ekwador, Erytrea, Kosowo, Malezja, Nigeria, a także Singapur.

W barwach Malezji zaprezentuje się dwójka zawodników. Jeden z nich wystartuje w narciarstwie alpejskim, a drugi postara się zaprezentować jak najlepiej jako łyżwiarz figurowy. Kolejnymi postaciami są Seun Adigun (pojawiła się na IO w 2012 roku w 100m przez płotki) i Akuoma Omeoga, które wystartują w bobslejowej dwójce, reprezentujące Nigerię. W sekeltonie powinna wystąpić dodatkowo także reprezentantka wspomnianego państwa – Simidele Adeagbo.

Na stoku zobaczyć będzie można także pochodzącego z Kosowa – Albina Tahiriniego. W tej samej konkurencji pojawi się również erytrejczyk Shanon-Ogbani Abeda.

Największą sesnsacją, po której można oczekiwać przyzwoitego rezultatu jest Cheyenne Goh. Mimo, że ma tylko 18 lat, jest to dla niej z pewnością duże wyróżnienie oraz możliwość zyskania doświadczenia na przyszłość.

Niekiedy pasją można zrealizować swoje marzenia. Tak było przede wszystkim w przypadku Klausa Jungblutha Rodrigueza, który w barwach Ekwadoru rywalizaować będzie w biegach narciarskich. Liczy na to, że z czasem takich jak on będzie pokaźniejsza ilość. –  Mam nadzieję, że po igrzyskach zgłoszą się do mnie rodacy zainteresowani narciarstwem. Będę im służył wszelką możliwą pomocą i liczę, że za cztery lata w Pekinie będzie nas więcej – stwierdził Klaus.

Źródło: sport.tvp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.