Pierwsza taka sytuacja od 13 lat. Mistrz poza kadrą

fot: I. Trawka

Portal nrk.no ustalił składy kadr norweskich biegaczy narciarskich na sezon 2020/21. W grupie narodowej pierwszy raz od 13 lat zabrakło miejsca dla Martina Johnsruda Sundby’ego. Otoczenie zmienia także Johannes Hoesflot Klaebo.

Martin Johnsrud Sundby, który jeszcze podczas mistrzostw świata w Seefeld w 2019 roku sięgnął po indywidualne złoto, nie znalazł się w kadrze narodowej norweskich biegaczy na sezon 2020/21. W grudniu ubiegłego roku 35-latek wypowiedział się, co do jego bytu w pierwszym składzie Norwegów.

– Jeśli na przykład Eirik [Eirik Myhr Nossum, trener kadry narodowej] ma siedem miejsc w drużynie i nie więcej, to nie jestem częścią tej siódemki. Niekoniecznie dlatego, że nie jestem wystarczająco dobry, ale nie mogę zająć miejsca młodego, obiecującego biegacza – mówił kilka miesięcy temu dwukrotny mistrz olimpijski.

W kadrze narodowej znalazło się miejsce z kolei dla Emila Iversena, Didrika Toensetha, Sjura Roethe, Hansa Christera Holunda, Simena Hegstada Kruegera oraz Martina Loewstroema Nyengeta.

Nastąpiła również zmiana związana z osobą Johannesa Hoesflota Klaebo. Trenerzy spełnili życzenie 23-latka i przenieśli go z powrotem do grupy sprinterskiej, do której – oprócz niego – trafili także Sindre Bjoernestad Skar, Finn-Haagen Krogh, Paal Golberg, Erik Valnes i Haavard Solaas Taugboel.

Norweski Związek Narciarski oficjalnie zaprezentuje kadry norweskich biegaczy narciarskich we wtorek. Wtedy dowiemy się także, dlaczego Sundby nie zmieścił się w składzie narodowym.

Źródło: nrk.no