Pierwsza czołowa nacja podała skład na Niżny Tagił

Fot. M. Król

Robert Hrgota podał skład reprezentacji Słowenii na rozpoczynające sezon Pucharu Świata konkursy w Niżnym Tagile. W wybranej przez niego szóstce znaleźli się najlepsi Słoweńcy poprzedniej zimy, nie zabrakło też tych, którzy pozytywnie zaskoczyli trenera.

Fot. M. Król

Słowenia jest pierwszą z czołowych nacji, która odkryła karty na inaugurację Pucharu Świata. – Nazwiska ustalaliśmy według poziomu skoków na treningach – mówił trener reprezentacji, Robert Hrgota. W wytypowanej przez niego szóstce znaleźli się Anze Lanisek, Timi Zajc, Peter Prevc, Cene Prevc, Lovro Kos oraz Tilen Bartol. W poprzednim sezonie najlepiej prezentował się pierwszy z nich, który zdobył brązowy medal mistrzostw świata w Oberstdorfie. Lanisek został też mistrzem Słowenii w rozegranej w to lato rywalizacji w Kranju. 

Pozytywne zaskoczenie

Robert Hrgota wypowiedział się też o pozostałych podopiecznych, którzy udadzą się do Rosji. – Timi ma również bardzo wysoki poziom skoków. Potem jest Peter, a Lovro i Cene nadal pozytywnie zaskakują, trzymając formę z sezonu letniego. Anze i Timi są na pierwszym planie. Ten drugi wie, czego mu brakuje, aby być na najwyższym poziomie. Potrzebuje tylko potwierdzenia tego w wyniku – komentował słoweński trener. Pośród powołanych nie znalazł się Domen Prevc, o którego sytuacji także wspomniał Hrgota. – Podejście, jakie teraz ma, jest właściwe. Sezon jest długi, jest w nim wiele ważnych wydarzeń. Jeśli będzie cały czas skupiony na skokach, będziemy mogli się dogadać.

Pierwsze zawody sezonu 2021/2022 odbędą się w rosyjskim Niżnym Tagile od 19 do 21 listopada. Podczas weekendu skoczkowie będą rywalizować w dwóch konkursach indywidualnych.

Źródło: siol.net